Advertorial Op woensdagavond 12 augustus vindt boven Nederland de grootste gedeeltelijke zonsverduistering plaats sinds 1999. De maan zal dan een groot deel van de zon bedekken, waardoor bijna 90 procent van het zonoppervlak tijdelijk uit het zicht verdwijnt. Het fenomeen zal de avondprogramma's van de Zomerspelen wellicht nog iets mysterieuzer maken dan ze al zijn. De verduistering begint rond 19.15 uur en duurt tot iets na 21.00 uur, vlak voor zonsondergang. Rond 20.11 uur bereikt het verschijnsel zijn hoogtepunt. Het zal die avond buiten merkbaar schemeriger worden doordat het zonlicht sterk afneemt.
Kijk nooit zonder bescherming
Deskundigen waarschuwen nadrukkelijk om nooit rechtstreeks naar de zon te kijken. Zelfs wanneer het grootste deel van de zon is afgedekt, kan het felle licht ernstige en blijvende oogschade veroorzaken. Wie de verduistering wil bekijken, doet dat uitsluitend met een goedgekeurde eclipsbril of een telescoop die speciaal is voorzien van een zonnefilter. Een gewone zonnebril biedt hiervoor geen enkele bescherming.
De laatste dagen is de vraag naar deze eclipsbrillen zo groot, dat ze vrijwel nergens meer te koop zijn. BART heeft echter nog beslag weten te leggen op een beperkt aantal van deze speciale brillen, die dus te koop zijn in de winkel aan de Tramstraat 27, zolang de voorraad strekt.
De brillen zijn ISO 12312-2 gecertificeerd en CE-gemarkeerd: volledig conform ISO 12312-2 testnorm voor zonnefilters en CE-markering volgens EU-PBM-verordening (2016/425 categorie II). Veilig voor directe zonne-observatie tijdens de Europese totale zonsverduistering van 2026. Ze zijn geproduceerd in Europa door SIA Gravitis Enterprise Limited, een ISO 12312-2 geteste en CE-gecertificeerde fabrikant aanbevolen door de American Astronomical Society (AAS)
De prijs voor een eclipsbril is 4,95 euro, koop je er 5 ineens, dan wordt dat 22,50 euro
-----------------------------------------------------------------------------