En weer schreven de Kanaries er een driepunter, in het al zo memorabele jaar 2016, bij. Vanaf januari tot aan dit weekend werd er door de Dongenaren slecht zes keer verloren en werden er heel veel winstpartijen geboekt. De ene nog mooier dan de andere en de 1-2 zege op JVC Cuijk was misschien wel een die in de top 10 van alle overwinningen zou mogen komen staan.
Een sterk en evenwichtig VV Dongen had de handen vol aan het gerenommeerde JVC Cuijk, dat zichzelf niet ingroef en zich met man en macht verzette tegen De Verrassing van de 3e Divisie. VV Dongen bezweek niet en liet de buitenwereld zien dat er alleen maar gewonnen kan worden als de krachten zijn gebundeld. JVC Cuijk was goed, maar VV Dongen was net iets beter en gaat door…en door! Met 35 punten uit 17 duels staat VV Dongen op een prachtige tweede plaats en op basis van gemeenschappelijkheid is dat meer dan terecht!
Na de wedstrijd vond er een heuse persconferentie plaats waarin beide trainers werd gevraagd naar hun analyse en beleving van de confrontatie. Wat opviel was dat beide trainers vanuit hun eigen perspectief de analyse maakten en dat men weinig woorden aan elkaar besteedden. Zo zou de onafhankelijke journalist nog met tal van vragen hebben gezeten ware het niet dat trainer Kaiser van JVC Cuijk nog wel even tijd had voor een nababbel. Op de vraag waarom hij niet wat offensiever was gestart antwoordde hij dat hij vond dat hij liever een overwicht op het middenveld wilde creëren tegen de 4-3-3 opstelling van VV Dongen. “Mijn team is soms wat te wisselvallig, maar met deze keuze weet ik dat we hoe dan ook een mannetje meer hebben op het middenveld.” Achteraf bleek die keuze fataal, want na het inbrengen van Thomas Schilders laat in de tweede helft liet JVC Cuijk in aanvallend opzicht veel meer zien dat het de hele wedstrijd had laten zien.
JVC Cuijk startte met twee spitsen en een middenveld dat met aanjagers Frenk Schaap en Illias Zaimi de druk op de defensie van VV Dongen zouden moeten zetten. VV Dongen speelde met de bekende namen en anticipeerde uitstekend op het spelplan van Kaiser. Wat zich ontspon was een slag op het middenveld, waarin beide teams elkaar weinig ruimte lieten en een fout trachtten te voorkomen. In een hoog tempo probeerden beide elftallen het gaatje naar voren te vinden waardoor het al snel duidelijk werd dat dit een wedstrijd zou worden dat beslist ging worden op basis van details.
Topvoetbal op amateurniveau is wellicht nog wel mooier dan een gemiddelde eredivisiewedstrijd, want voor de echte liefhebber viel er van alles te zien. Strijd in elk duel, tempowisselingen, zoeken naar de gaatjes en vooral geen fouten maken. Vooral dat laatste zorgde voor weinig kansen voor beide doelen. Toch was het een duel dat op het scherpst van de snede werd uitgevochten en waarin beide teams een spaarzame kans creëerde. In de 23e minuut schrok Jaap van der Waarden van een doorgeschoten bal na een corner van Koenen en in de 32e minuut had Simon van Zeelst van JVC de 1-0 op zijn slof nadat hij, na doorkoppen van Schaap, geheel vrij voor keeper Jordy Zielschot de hoek voor het uitzoeken had. Zijn poging ging regelrecht in de handen van Zielschot. Frenk Schaap van JVC had even later een vrije kopkans maar zijn geschampte inzet ging langs de verkeerde kant van de paal waardoor er met 0-0 gerust werd.
Tijdens de rust werd duidelijk dat Glenn Kools na een duel om de bal verkeerd was neergekomen. Hij had de eerste helft uitgespeeld maar naar later bleek was hij een groot gedeelte van de wedstrijd kwijt en had een lichte hersenschudding opgelopen. Remon Koenen, die in de eerste helft aan banden was gelegd door een uitstekend spelende Stevie Hattu, verhuisde naar de ’10-positie’ en Mart van Bree nam zijn plaats over aan de rechterbuitenkant. Stevie Hattu kon het na 60 minuten niet meer belopen en zijn pijp was helemaal leeg. Hij was net terug van een blessure waarin de verklaring lag voor zijn inzinking. Mart van Bree profiteerde optimaal en kon na een goed opgezette aanval Hattu de hielen laten zien en leverde een perfecte voorzet af. Goalgetter Jorik Mijnhijmer was er als de kippen bij en kopte meedogenloos de 0-1 binnen (0-1 in de 60e minuut).
Net na rust was het sowieso VV Dongen dat de bovenliggende partij was. In een tijdsbestek van 10 minuten waren er kansen voor Jan Gerrits (kopbal prachtig gepareerd door keeper Yorit Kanters), afstandschot van Jaap van der Waarden, een een-op-een kans van Rick Schouw op Kanters en een leep balletje van Mart van Bree bij de eerste paal die maar net naast ging. “Daar hadden we de kans om het duel op slot te gooien”. Assistent-trainer Peter van Vugt moest na de wedstrijd zichzelf even concentreren op de genoemde kansen, maar zag ook dat de gemiste genadeslag JVC Cuijk de kans gaf om meer aan te zetten.
Trainer Kaiser gooide het over een wat meer opportunistische boeg een besloot al vroeg in de tweede helft om zijn verdediging een-op-een te laten spelen. Mede door het inbrengen van Thomas Schilders werd de druk op de defensie van VV Dongen opgevoerd. In de 72e minuut liet Schilders de licht geblesseerde rechtsback Floris Wouters staan en verzond een strakke voorzet richting de eerste paal. De hele wedstrijd onzichtbare spits Boy Visser wilde intikken en voelde de hete adem van Giovanni Henskens in zijn rug. De lichte aanraking van de VV Dongen-verdediger was voor scheidsrechter Huf voldoende om de bal op de stip te leggen. Illias Zaimi voltrok het vonnis en scoorde beheerst. (1-1 in de 72e minuut).
Daarna kon het heel even alle kanten op. “Ik vond dat wij een licht voordeel hadden en dan gebeurt er iets stoms in de omschakeling na een corner van ons. Er wordt door een van mijn spelers niet meeverdedigd nadat VV Dongen de corner heeft verwerkt en er massaal uitkomt. Wij staan dan een-op-een en kunnen niet doordekken waardoor Jan Gerrits een steekbal kan geven op Mart van Bree. Die maakt hij perfect af, maar ik baal wel van zo’n fout.” Trainer Kaiser zag zijn team vol voor de winst gaan, maar werd in de slotfase op het detail afgestraft. Vooral het voorbereidende werk van de naar rechts uitgeweken centrumverdediger Jan Gerrits was van grote klasse. Mart van Bree beloonde zijn perfecte invalbeurt met een prachtig droog schot in de korte hoek. (1-2 in de 81e minuut). VV Dongen trok met weinig moeite de winst over de streep en een breed glunderende trainer Ron Timmers vroeg aan zijn materiaalman Jan Smits of hij de punten al goed in de bus had opgeborgen. Het antwoord was “ JA”.
VV Dongen gaat dit jaar nog een keer door en wel op zondag 18 december waar tijdens Het Middagje VV Dongen UDI ‘19 op bezoek komt. VV Dongen verloor het openingsduel van dit seizoen met 3-1 in Uden. Inmiddels staat UDI ’19 op plaats 14 met een puntentotaal van 17. VV Dongen zorgt sowieso voor veel entertainment, niet alleen op voetbalgebied maar ook na de wedstrijd zal er een optreden plaatsvinden van Arjon Oostrom. De vader van Glenn Kools Jeffry zal met een gastoptreden ook zorgen voor de nodige stemming en of het niet al genoeg is zal DJ Tom er alles aan doen om de kantine van VV Dongen te laten kolken. Aanvang 14.00 uur op Sportpark de Biezen is om…LET OP …14.00 uur.
Door Frank van Heteren / Foto’s Jeffrey Oomens