'Een berg beklimmen voor een berg geld’. Dat is het motto én de uitdaging van wandelgroep All for One, een groep van 4 Dongenaren en 4 Rijenaren.
Zij doen op 5 juni mee aan Alpe d’Huzes, het jaarlijkse loop- en fietsevenement voor onderzoek naar kanker. All for One bestaat uit teamcaptain Frank Rombouts, Corry Rombouts, Hans en Anna-Marie Jespers uit Dongen en Huub, Annette, Pierre en José Snoeren uit Rijen. Zij gaan 14,5 kilometer bergopwaarts, en nemen daarbij 21 bochten met een gemiddeld stijgingspercentage van 8%. Maar naast deze fysieke uitdaging heeft het team zichzelf ook een financiële uitdaging opgelegd: een ‘berg geld’ ophalen. En daarvoor heeft het team een gratis benefietconcert op touw gezet op zondag 6 april in De Viersprong, aanvang 11.00 uur.
Door: Bernadette Klerx
Concert
De Koninklijke Muziekvereniging Dongen is met twee orkesten aanwezig: het middenorkest onder leiding van Harm Jan Schenkel en het jeugdorkest onder leiding van Rolf Rombouts. Uit Rijen treedt de zanggroep KoRije op onder leiding van Ralf van Dorst- van de Sanden en pianist Marco Hoogerheide.
Zij spelen en zingen sfeervolle nummers, die passen bij het doel van het concert; daarbij zal het iconische ‘You never walk alone’ zeker niet ontbreken. Entree is gratis, maar leden van het team zullen tijdens het concert regelmatig om donaties vragen, want onderzoek naar kanker kost veel geld en is helaas nog steeds broodnodig.
Impact
Bijna iedereen heeft in zijn familie of naaste omgeving wel eens te maken gehad met de grote impact van de diagnose kanker. 'Helaas worden er elk jaar nog vele duizenden mensen geconfronteerd met de ziekte kanker. Ook binnen de gezinnen en families van onze teamleden hebben wij hiermee te maken. En ondanks dat er al veel behandelingen mogelijk zijn, is er nog heel veel geld nodig voor verdere onderzoeken, ’ legt teamcaptain Frank Rombouts uit.
Onderzoek helpt
Want alleen voortdurend onderzoek kan helpen om de ziekte onder de duim te krijgen. Het verleden heeft ook geleerd dat dat lukt, want mede dankzij het jaarlijkse Alpe d’ Huzes evenement is al jaren heel veel geld opgehaald voor onderzoek en is ook echt veel vooruitgang geboekt. Veel vormen van kanker zijn al goed te behandelen of soms zelfs te genezen. Maar de harde realiteit is ook dat de ziekte nog lang niet de wereld uit is. Onderzoek en dus geld blijft nog steeds heel hard nodig.
Team All for One is al maanden bezig om geld bij elkaar te krijgen en heeft al een aardig bedrag binnen (€ 9.000 ). Maar voor zichzelf hebben zij de lat nog veel hoger gelegd. Het streefbedrag is € 20.000.
De wens van All for One is dus: ‘kom gezellig naar ons concert op 6 april en help ons de berg op.