Dit jaar vindt voor de 44e keer het persoonlijke kampioenschap bandstoten plaats. Het toernooi wordt georganiseerd door B.V. De Valk/De Bobo’s en wordt verspeeld onder auspiciën van de D.B.B. verspeeld in café de valk.
In het toernooi speelden in totaal 83 biljarters, die waren onderverdeeld in 6 klassen. Als extra toetje spelen na afloop van het toernooi de 6 kampioenen op vrijdag 29 maart en zaterdag 30 maart om een leuke prijzenpot in de super finale. Vorige week werd de finale verspeeld in de 1e klasse. Na voorwedstrijden in 2 poules plaatsten de beste 5 zich voor deze finale. Alle deelnemers moesten 40 caramboles maken. De finale werd gearbitreerd door Jos Nollen en Dim van Groesen
In de openingswedstrijd speelden Rob Houtepen van b.v. de valk en Toon van Spaandonk, van b.v. de bobo’s tegen elkaar. In 24 beurten bereikte Rob de finish. Maurice Heijne, van b.v. excelsior en Hans Oerlemans, van b.v. nooit volleerd speelden hierna tegen elkaar, in 29 beurten wist Maurice te winnen, Hans bleef steken op 39 caramboles. Tom Mijnders van bv. Ennog 5 kwam voor het eerst aan de tafel om te spelen tegen Toon. Tom pakte zijn eerste winst in 20 beurten. Hans pakte hierna zijn 1e winst door Rob in slechts 13 beurten te verslaan met ondermeer een serie van 14. De laatste wedstrijd van de eerste dag ging tussen Tom en Maurice. In een spannende strijd won Tom met 40-39 in 24 beurten. Na dag 1 aan de leiding Tom met 2 gewonnen partijen.
Onder leiding van Jac Klijn en Gerry Kerst troffen Rob en Maurice elkaar in de 1e partij op de 2e dag , Maurice pakte de winst in 29 beurten. Hans pakte vervolgens zijn 2e winst door Toon te kloppen in 24 beurten. Tom speelde hierna tegen Rob en wist ook deze partij te winnen in 17 beurten. Nog 2 wedstrijden op het programma, met nog 3 kanshebbers. Ton klopte Maurice en pakte zijn 1e winst in 27 beurten, Maurice was hierdoor uitgeschakeld. Nog 2 kanshebbers voor de titel met ingaan van de laatste wedstrijd, Tom tegen Hans. Bij winst of remise was Tom kampioen, bij winst van Hans zou er nog een barrage partij volgen tussen deze 2. In een prima wedstrijd wist ook Tom deze laatste wedstrijd te winnen met een slotserie van 16 in 20 beurten en werd ongeslagen kampioen, proficiat.
De beste partij werd behaald door Hans Oerlemans met 3,07, Tom pakte de prijs voor de hoogste serie met 16. Door dit kampioenschap is Tom ook verzekerd van deelname aan de super finale die plaats vindt tussen de 6 kampioenen, Rutger van der Kaaij in de 6e klasse, Hans Boutier in de 5e klasse, Ger Kerst in de 4e klasse, Mari Loonen in de 3e klasse en Hans Claasen in de 2e klasse. Na afloop reikte Jac Klijn de prijzen uit aan de deelnemers.
Komend weekend vrijdag 29 maart en zaterdag 30 maart wordt de super finale verspeeld en wordt het toernooi bandstoten afgesloten voor dit seizoen.
Foto boven v.l.n.r. Toon, kampioen Tom, Rob, Hans en Maurice