Afgelopen zondag organiseerde de WECO van Jeu de Boules Club Dongen voor het eerst na die vervelende coronaperiode weer eens een heus eigen boulestoernooi onder de toepasselijke naam “Snerttoernooi”.
Het weer was erbarmelijk te noemen: veel wind en heeeel veel regen. Kortom: SNERTWEER! Desondanks hadden 53 leden zich ingeschreven voor dit gezelligheids-toernooi en iedereen meldde zich gelukkig op tijd bij de wedstrijdtafel olv Corrie Koreman en Jacqueline van Rijckevorsel. (WECO). Omdat het duidelijk was dat alle wedstrijden binnen gespeeld zouden worden, ging Joop Weterings (hoofd buitenploeg) nog even de banen egaliseren. Bedankt Joop voor deze spontane actie.
Rond half 11 kon men beginnen aan het toernooi, ware het niet dat de indeling niet geheel klopte. Op een of andere manier waren was de WECO een ingeschreven speler “kwijt”; deze stond niet ingedeeld in het schema. Om het probleem op te lossen stelde Henk van Roode zijn plaats beschikbaar en zou dan als arbiter optreden wanneer er “kritisch” gemeten moest worden.
Hierna werd begonnen aan de eerste van een serie van 3 wedstrijden volgens het Melee-systeem: bij elke wedstrijd krijg je een ander maatje om mee te spelen en uiteraard ook steeds andere tegenstanders. Ondertussen werd er in de keuken hard gewerkt om tijdens de lunchpauze overheerlijke soep te kunnen aanbieden. Ook deze keer was de erwtensoep(snert) door Annie Smulders gemaakt en de smeuïge tomatensoep door de man van Marianne Snoeren. De deelnemers konden vooraf twee bonnen kopen voor een soep naar keuze.
Uit ervaring wisten we dat beide soepen behoorlijk in de smaak vielen, dus de keukenploeg, bestaande uit Marianne, Tonnie en Annie, was erop voorbereid. Zij kregen hulp van Annie en Toon Klep die dit weekend bardienst hadden. Deze club van vijf moest hard werken; niet alleen de soep uit serveren, maar ook alles weer opruimen en schoonmaken!
Tussen de wedstrijden door was er voldoende tijd om wat uit te rusten in het clubhuis “Le Repos”. Sommige wedstrijden waren redelijk vlug klaar, maar er waren er ook bij die ruim anderhalf uur duurden. Na 3 wedstrijden was het toernooi klaar en kon de WECO de balans opmaken. Wie hadden alle wedstrijden gewonnen en wie moest genoegen nemen met de laatste plaats? Er waren 7 spelers die alle 3 wedstrijden gewonnen hadden: Andre van Vugt, Stan Dankers, Jan Verbeek, Jenny van Leijsen, Johan van Kuijk, Kees Seebregts en Nelly Oerlemans. De behaalde pluspunten moesten uiteindelijk uitwijzen wie de winnaar van het toernooi zou worden: Andre van Vugt bij de heren en Jenny van Leijsen bij de dames. Proficiat allebei.
Ze kregen uit handen van Corrie en Jacqueline een rijk gevuld boodschappenmandje aangeboden. Er was ook een eenzelfde prijs voor degene die op de laatste plaats was geëindigd, de poedelprijs. Deze ging naar Gerdie Schellekens. Geen wedstrijd gewonnen en – 27 pluspunten. Toch mooi meegenomen. Van zowel de winnaars als de “grootste verliezer” werden foto’s gemaakt door Piet Plasmans. Hij fotografeerde trouwens de gehele dag al en binnenkort kunnen we het resultaat bewonderen in een van zijn vele fotoboeken. Bedankt Piet. Al met al een geslaagde dag, ondanks het SNERTweer.
Tot een volgende keer.