
De Jeu de Boules Club Dongen spelen mee in de Nationale Petanque Competitie (NPC) onder de vlag van de Nederlandse Jeu de Boules Bond (NJBB). Dongen doet dit jaar mee met 4 teams. Hieronder het verslag van zaterdag 17 februari 2018.
Team Dongen 1wqs door allerlei omstandigheden met een wat verzwakt team vertrokken naar Roosendaal om de uitwedstrijd tegen De Bommequet 2 te spelen. Om toch te proberen punten mee terug te nemen naar Dongen was er gekozen voor een aangepaste opstelling. En later in de 3de ronde werd er nog geschoven met de teamindeling wat nog bijna goed uitpakte, zodat het maar weinig scheelde of er was nog een gelijk spel uitgesleept. De resultaten per speelronden:
Eerste ronde doubletten: Kees Jacobs - Greet v.d Ven verloren met 8-13, John van Rooden - Annie de Jong verloren met 7–13 en Hans van Troost – Cor Timmermans wonnen dik met 13-4. Tweede ronde tripletten: Beide teams konden de winst pakken, maar helaas men kon het niveau niet vasthouden, zodat de voorsprong die ze hadden alsnog uit handen moesten geven. Hans–Cor–Annie verloren met 11-13 en Kees–John–Greet verloren met 12–13.
Derde ronde doubletten volgden. En omdat Dongen1 al achterstonden met 4–1 was een gelijkspel nog het maximaal haalbare. Dit lukte bijna mee dankzij de spannende laatste partij van de dames. Kees–John wonnen overtuigend met 13–4, Hans – Cor wonnen ook prima met 13–5 waarna jammer genoeg Greet–Annie verloren met 12–13 na een zenuwslopende eindfase. De eindstand was dus voor 3–5. Jammer maar wel gespeeld met veel voldoening.
Team Dongen 2
moest thuis spelen tegen Va Tout 3 uit Breda. Zij begonnen de doublet-partijen zeer gemotiveerd. Jean-Michel en Joke Lobo wonnen vrij eenvoudig met 13-2, bij Wil en Annemie v/d Dungen zat het een beetje tegen en zij verloren met 5-13, maar Jan en Yvonne Verbeek wonnen met 13-4. Toch goed voor een 2-1 voorsprong. Dus er was nog niets aan de hand en ze waren ervan overtuigd dat ze deze voorsprong verder uit zouden breiden. Daarna volgden de tripletpartijen. Jean Michel, Joke en Wil wonnen met 13-4, en ook Jan, Yvonne en Annemie wonnen met 13-4. Ze stonden nu met 4-1 voor, dus met nog 3 doublet-partijen te gaan zag het er redelijk rooskleurig uit voor ze. Ze hoefden nog maar 1 partij te winnen om de dag winnend af te sluiten.
Dus ze begonnen de laatste ronde vol goede moed. Jean Michel en Joke wonnen hun partij met 13-9, dus nu was het 5-1. Het kon niet meer fout gaan, de winst was binnen. Wil en Annemie hadden geen probleem met hun tegenstanders en wonnen dan ook met 13-2. Jan en Yvonne gingen ook wel lekker en wonnen hun partij met 13-6. Dus de einduitslag van deze dag was 7-1 voor Dongen2 en hebben hiermee wederom hun ongeslagen status vastgehouden. Grote klasse luitjes. Ze kijken nu alweer uit naar hun volgende tegenstander. De volgende wedstrijd staat gepland op zaterdag 24 Februari in Dongen tegen Dongen3.
Team Dongen 3
werd afgelast en uitgesteld.
Team Dongen 4
begonnen aan hun 10e NPC wedstrijd tegen Jeu de Bouckles 4 uit Boekel. In Boekel was het eerder een 7-1 nederlaag geworden, uiteraard gingen ze hun best doen om dit te verbeteren.
Bij de eerste doubletten ronde ging het goed, zowel Wim Boersen met Henk Doremalen wonnen met 13-10 en Karin Jansen met Ruud v. Dijk 13-11 wisten hun spannende partij te winnen. Jammer genoeg moesten Wim Koreman en Marian v. Gastel een nederlaag incasseren 5-13.
Bij de triplettenronde ging de eerste partij met Wim Koreman, Marian v. Gastel en Henk Doremalen verloren en was het dus afwachten wat Wim, Karin en Ruud gingen doen. Het begin was veel belovend maar na een spannende partij ging de overwinning met 10-13 naar Jeu de Boucless.
Dus stonden ze nu met 3-2 achter en was er nog van alles mogelijk.
In de tweede doublette ronde deden Karin Jansen en Ruud van Dijk hun best maar de tegenstander ging er met 4-13 met de overwinning van door. Wim Boersen en Henk Doremalen hadden veel pech met het gooien en verloren hun partij met 8-13. Gelukkig wisten Wim Koreman en Marian v. Gastel hun laatste wedstrijd in een spannende partij te winnen met 13-9. Zo verlloren we de ontmoeting met 5-3. Volgende week spelen we de volgende NPC wedstrijd tegen Cloeck en Moedigh.
De standen en wedstrijdschema zijn te zien op:
Team Dongen 1: http://nlpetanque.nl/4e-divisie-4004
Team Dongen 2+3: http://nlpetanque.nl/5e-divisie-5007-2
Team Dongen 4: http://nlpetanque.nl/6e-divisie-6005-2
Komende tijd zullen er allerlei toernooien plaatsvinden waaraan ook dongense teams deelnemen. Misschien is uw belangstelling gewekt en vooral op de dinsdagmiddag is het een mooie gelegenheid om eens een balletje mee te gooien om te proberen of deze sport iets voor u is. Overigens elke woensdagavond, dinsdag- en zaterdagmiddag en zondagmorgen wordt er gespeeld. Wij zijn te vinden in de Deken Batenburgstraat 2 (links naast het zwembad)