
Zoon van medeoprichter VV Dongen uitgebreid in zonnetje gezet.
Vrijdag 14 november 2025 staat in de geschiedenis van het leven van Jan Oomens als de dag dat hij zijn jubileum mocht vieren. Jan is jarig op 9 oktober. Op deze dag ontving hij de uitnodiging voor zijn jubileumfeestje in verband met zijn functie als penningmeester van de VV Dongen veteranen. Vijftig jaar, het lijkt wel een Gouden Bruiloft, int deze veteraan nog op de ‘Jan Oomens’ manier de contributie van de veteranen. Of zoals voorzitter John Paul Verkooijen in zijn toespraak te verstaan gaf: “Zoals wij trots zeggen, penningmeester van De Kamelen!”
Door: Piet Scheepers
Ruim honderd genodigden woonden deze feestavond in de kantine van VV Dongen bij. Een sfeervolle avond met diverse gasten en een uiteenlopend programma. Van familieleden van groot tot klein van jong tot oud, bestuursleden, leden van De Kamelen en overige genodigden vulden tegen de klok van 19.00 uur de omgebouwde kantine. Uiteraard was er gezorgd dat velen konden zitten. Na de persoonlijke ontvangst door Jan van Boxel, de voorzitter van De Kamelen, was er een keuze uit koffie of thee: met gebak, Ja met daarop een afbeelding van een heuse kameel. “Je zou het maar vergeten zijn op welk feest je was uitgenodigd!” Nadat Jan eenieder welkom had geheten, nodigde hij voorzitter John Paul Verkooijen uit het feestvarken in het zonnetje te zetten. Uiteraard was er eerst een applaus voor het organiserende comité van deze avond, bestaande uit Erwin, Peter Peeters, Sonja, Jan Pulles en Robert Beex.
“Jan, jij bent een halve eeuw onze financiële wachter. Je begon in de jaren zeventig met een kasboekje in het gulden tijdperk. En dat kasboekje………dat is er nog steeds! Weliswaar met een nieuwe kaft en veel plakband, maar het is er nog steeds. Het relikwie is daar tentoongesteld op die pilaar, bewaard onder een stolp.” In zijn toespraak memoreerde de voorzitter dat Jan meer was dan een penningmeester. “Je bent onze kamelen ambassadeur. Binnen onze vereniging kent iedereen jou als ‘Jan van de veteranen’. Alle verenigingen, alle tegenstanders kennen je. Bij elke vergadering, wedstrijd, feestje weten ze: Daar komt Jan van De Kamelen.”

En de voorzitter vervolgde: “Je bent onlangs 85 jaar geworden en je bent er nog altijd! Afzeggen? Dat woord ken je niet! Daar kan de huidige generatie voetballers nog van leren.” Jan was veelal present als de veteranen weer een weekeindje op stap gingen. “Heel vroeger al, toen nog met Zus, maar ook in deze eeuw toen de Kamelen o.a. naar Keulen, Ramsgate, Valkenburg, Amsterdam, Maastricht en Glasgow trokken.” Zo volgden nog een aantal anekdotes. Denk aan de tijd toen Jan nog geen rollator had, werd hij vakkundig door Wim Hartmans in een rolstoel door Schiphol gereden. En een keer, op weg naar Amsterdam, was Jan aan het twijfelen of hij wel zijn gebit wel had meegenomen.
Uiteraard heeft Jan Oomens carrière gemaakt bij de veteranen afdeling. En dat was juist een prachtige tijd; na afloop van iedere wedstrijd werd er een biertje gedronken met de maten van weleer. Denk dan aan: Jan Buijs, Henk van Tilburg, Toon Bakx en Ad Roovers. Later werd Jan grensrechter en tegenwoordig, naast het penningmeesterschap, beheert Jan met Jan Pullens de voetbalkleding. “Hij heeft letterlijk en figuurlijk alle hoeken van het veld gezien.”
John Paul Verkooijen eindigde zijn toespraak; “Ik vertelde dat je onze ambassadeur bent. Maar wat jou nog meer bijzonder maakt, Jan, is dat je de ziel, de cultuurbewaker van de veteranen bent. Je bent de man die de kamelen bij elkaar houdt; zonder jou zouden we waarschijnlijk allang verdwaald zijn in de woestijn. Tot slot zeggen we vanavond: Dankjewel, Jan! Dank voor 50 jaar precisie, voor 50 jaar betrokkenheid en vooral voor 50 jaar kamelenvriendschap.”
Na deze woorden volgde een staande gemeende ovatie voor de ambassadeur en vriend Jan Oomens. Uiteraard was het officiële gedeelte nog niet gedaan. Het feestvarken Jan Oomens werd uitgenodigd om samen met voorzitter John Paul Verkooijen richting de muur te gaan, waar de standen van de standaardelftallen van VV Dongen worden bij gehouden. “Daar bij die muur is het cadeau verstopt achter het gordijn. Zijn jullie zover om het cadeau uit te pakken?” Toen het gordijn was weggehaald, verscheen de tekst: ‘Jan Oomens Standenbord’. Een luid applaus volgde voor deze geste!

Karaoke door Kamelenkoor.
Hierna werden aan diverse tafels anekdotes en vele verhalen van weleer opgehaald. Dit allemaal uiteraard onder het genot van een drankje en hapje. Terwijl de avond in een zeer amusante sfeer voortkabbelde werd deze onderbroken door Kamelen voorzitter Jan van Boxel. “Wij van de Kamelen willen jou op deze avond toezingen. Het repertoire dat gekozen is typeert de mens Jan Oomens.” En dat was voor velen een verrassing. De Kamelen, jong en oud, traden naar voren. Jan van Boxel citeerde de daden van de jubilaris. Hierna zong het koor, volgens het Karaoke systeem, een bijpassend herkenbaar nummer. Zo passeerden onder andere: Als de klok van Arnemuiden, Mooi was die tijd, You never walk Alone !, Bloed Zweet en Tranen en als afsluiter het clublied van VV Dongen. Zo golfde de avond richting sluitingstijd van 23.00 uur.
Ja, blijkbaar de tijd voor de Kamelen en hun gevolg hun stal op te gaan zoeken. Enkele dagen nadien ontmoette ik Jan. “Wat was het toch een mooi feestje,” wist hij met een brede lach te vertellen.