Dongen speelt gelijk bij Unitas 30

03 mrt , 11:40Sport
vvdongenballogo
Pixabay License/CoxinhaFotos
Scheidrechter beïnvloedt einduitslag.
Dongen brak weer een record. Nog voordat het scorebord de 1e minuut kon aantikken, stond er al een stand van 0-1 op het bord. Een snellere voorsprong kon de geplaagde ploeg van coach Marcel van der Sloot zich niet wensen. Naast Rik Mulder werden deze middag ook doelman Nick Frits en spits Teun de Leeuw node gemist wegens blessures.
Door: Piet Scheepers
Het was puzzelen voor de coach omdat voor de bespreking een speler te laat binnenvalt. De eerste streep door een toch al vreemde opstelling. Ondanks de opmerkingen dat deze wedstrijd het verwachte Dongen niveau niet haalde, was Dongen het eerste half uur heer en meester. Unitas ’30 had moeite de bal in de ploeg te houden en door slordige passes kon Dongen meermalen gevaarlijk richting doel van de thuisploeg counteren. Met nam over de linkerflank, waar Jaivey Lourens een ware plaag voor de rechtsback van de thuisploeg was. Gaandeweg de wedstrijd werd dit spelbeeld anders.
Vanaf de aftrap speelde Dongen de bal diep richting linkerhoek. Daar werd de bal opgepakt, voorgezet richting de vrijstaande Robert Mutzers. Zijn inzet werd door doelman Gijs Schipperen gepareerd. Scheidsrechter Luc Tissingh zag vooraf een overtreding op Mutzers en legde de bal alsnog op de stip. Voor Mutzers een prima moment zijn ploeg op voorsprong te zetten. Na deze 0-1 bleef Dongen domineren. De thuisploeg deed ook geen moeite om Dongen onder druk te zetten. Pas rond de 18 e minuut lukte het wat gevaar voor het Dongendoel te stichten. Voormalig Dongenspeler Anouar Moukou zette de bal voor, waarop spits Sven van Zwam de eerste bal, niet echt gevaarlijk, op het doel kon koppen. En dan richting het half uur viel het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Een snelle uitval, via een viertal schijven. Brian Burgler pakte de bal op, schoof deze op Mick van Geet waarna Robert Mutzers aan het werk werd gezet. Hierna volgde een dieptepass op de instartende Alhadji Bangura die de bal onhoudbaar binnen schoot. De 0-2 was de kroon op deze prima aanval.
En alsof het dan gedaan met de intensiteit van Dongen, is onverklaarbaar. Gezegd moet worden dat nu Brian Burgler aangeslagen uitviel. Unitas kwam langzaam in de wedstrijd. Dongenspelers gleden op cruciale momenten uit waardoor Unitas ineens in scoringspositie kon komen. Gelukkig liep dit allemaal goed af voor Dongen. Op slag van rust, vanuit een corner, was het Danny Lauwen die een afgeslagen bal hard binnen schoot. De rust gaat dan ook met een 1- 2 stand in.
Na rust is de start van Dongen vrij onrustig. Veel balverlies en het middenveld werd uit handen gegeven. Dat gaf de thuisploeg dan ook vleugels. Nog voordat we vijf minuten verder waren, volgde een overtreding van Ben Holthaus randje zestien. De jonge Bas Rockx draaide met zijn linkervoet de bal over de muur onhoudbaar voor doelman Dave Millenaar in de verre hoek. Unitas op gelijke hoogte en Dongen op zoek naar de volgende voorsprong. Daarvoor moest de meegereisde aanhang van Dongen vijf minuten wachten. Een corner van Fatih Kamaci werd afgeslagen en werd door Jaivey Lourens weer voorgezet. Daarop reageerde Alhadji Bangura alert en kopte de bal voor de uitkomende doelman binnen. Doelpunt, doch de assistent scheidrechter zag hier buitenspel in. Na overleg werd deze 2-3 toch toegekend. En dan een periode van nog een half uur waarin de leiding duidelijk de aandacht trok. Dongen kreeg via Gildo Neto, die nu in de spits ging spelen, de mogelijkheid op 2-4. Gemiste kans en was het aan Unitas dat een inzet net langs de kruising zag gaan. Even later is het dan toch raak via een verre inworp. De half weggewerkte bal werd ineens door Danny Lauwen binnengeschoten en de 3-3 stond op het bord.
Zo golfde het op en neer waarbij Dongen in de 76e minuut alle geluk van de wereld had dat Unitas met een uitval, vier Unitasspelers tegen een Dongenaar, via Danny Lauwen met een slap schot de bal naast schoot. Kort hierna dan weer reuring. Nu bij het Unitas doel, waarbij doelman Gijs Schipperen de doorgebroken Robert Mutzers onderuit haalde. Resoluut, zonder na te denken, wees de veel besproken leidsman naar de 11 meter stip. Echter op vlaggen van zijn assistent opnieuw overleg, waarna de strafschop werd geseponeerd en een gele kaart voor Robert Mutzers volgde vanwege een vermeende Schwalbe. In de 82e minuut weer een kansje voor de thuisploeg na uitglijden van Dyland Pedro. Verdediger Delano Valentijn schoot deze kans naar het land der fabelen. Mogelijkheden genoeg voor de thuisploeg om Dongen de genadeklap te geven. Eerst nog randje zestien een vrije trap die via de muur van Dongen corner ging. En in blessuretijd werd een doelpunt van Unitas afgekeurd vanwege vermeend buitenspel. Tja de scheidsrechter had duidelijk een belangrijke rol in deze wedstrijd.
Komende zondag komt naaste rivaal, het Arnhemse MASV, naar Dongen. Een ploeg die er alles aan doet om de periode te pakken en zo promotie af te dwingen. Zondag 8 maart om 14.00 uur op sportpark De Biezen.
loading

Loading articles...

Loading