Afgelopen zaterdag stond de uitwedstrijd bij de nummer 3 RBC op het programma. Ruim 1000 toeschouwers waren naar het Atik stadion gekomen om deze wedstrijd te aanschouwen.
In deze streekderby werd het 1-1, daar leek RBC het meest blij mee te kunnen zijn. Het dominant Dongen had eigenlijk een driepunter verdiend in deze wedstrijd. Dongen begon in een 4-3-3 opstelling met jongeling Teun de Leeuw in de basisopstelling. De start van Dongen was veelbelovend. Dongen creëerde in de eerste 20 minuten een aantal kansen en mogelijkheden en liet duidelijk zien dat het heel goed kan voetballen. Met name Robert Mutzers en Teun de Leeuw waren dicht bij de openingstreffer. RBC had in deze fase werkelijk niets te vertellen. Pas in de 30-ste minuut kreeg RBC een mogelijkheid maar stond keeper Nick Frits op de juiste plaats. Op slag van rust was het Teun de Leeuw die met een soort van Zlatan Ibrahimović actie zich prachtig vrij speelde maar uiteindelijk net naast schoot. Hierna klonk het rustsignaal en gingen we thee drinken.
Na rust moest Dongen al snel een wissel toepassen. Gijs Timmermans viel geblesseerd uit en werd vervangen door Filip de Kort. In de 50-ste minuut was er even onoplettendheid vanuit Dongenkant en was het Jelte Pal, die in de verre hoek raak schoot. 1-0. Het mentaal sterke Dongen ging nog een tempo hoger spelen en kreeg al snel de kans op de gelijkmaker. RBC kwam goed weg toen een zekere handsbal in het strafschopgebied werd weggewuifd door de scheidsrechter. Nog geen minuut daarna kreeg Robert Mutzers de kans op de 1-1 maar stond de keepers van RBC in de weg. In de 57-ste minuut kwam dan toch de dik verdiende gelijkmaker. Een prima aanval van Dongen en het was uiteindelijk Teun de Leeuw die over de uitkomende keeper de bal in het doel kopte.
Dongen geloofde in de overwinning en met name op het middenveld won het de strijd onder leiding van de geweldig spelende Luuk Hultermans. In 61-ste minuut was het Robert Mutzers die vrije doorgang had richting goal en werd neergehaald. Je zou zeggen “doorgebroken speler en rood”. Scheidsrechter Bas van Dongen dacht daar helaas anders over. Hierna bleef Dongen aandringen maar resulteerde niet meer in de winnende treffer. In de 80-ste minuut werden Teun de Leeuw en de hard werkende Fatih Kamaci vervangen door Mick van Geet en Thomas Schilders. Ook Sjeffie Verhagen werd vervangen door Gillyan Clemens. RBC kreeg nog een corner maar deze werd prima verdedigd door Dongen. 3 punten waren verdiend geweest maar 1 punt is ook een prima resultaat. De basis voor de komende wedstrijden is gelegd.
Komende zaterdag komt AWC op bezoek en mag Dongen tonen waartoe het mogelijk nog meer in staat is. Aanvang 18.00 uur. Wij hebben er alle vertrouwen in. Ook doe ik als teammanager een oproep aan alle Dongen supporters om onze jongen te komen aanmoedigen. Na de wedstrijd zijn er optredens van Zanger Stefan de Keijzer en DJ Tim van de Showcreators. Tot Zaterdag!!
Jan Gerrits sr.