Casper Derks naar landelijk damfinale

04 apr 2016, 22:45Sport
casper2
Afgelopen zaterdag werd in Dongen één van de halve finales van Nederland voor welpen georganiseerd. Daarbij waren Casper Derks en Sophie Barentsen de deelnemers afkomstig uit Dongen.
Er waren vooraf zeker vijf favorieten aan te wijzen voor de vier te verdienen finaleplaatsen. Voor Casper Derks was het de uitdaging om te zien of hij dit hoge niveau aan kan. Hij speelde een erg goed toernooi, waarbij hij zijn directe tegenstanders Egor Kornilov uit Geldrop versloeg en tegen Daria Shulepova uit Eindhoven niet mocht verliezen om een beker te winnen. Deze laatste partij ging alle kanten uit. Casper Derks veroverde op knappe wijze een schijf, maar overzag kort daarna een simpele damcombinatie die Daria wist uit te halen. Hierdoor leek hij kansloos te worden in deze partij, maar op miraculeuze wijze werd het uiteindelijk toch nog remise.
Hiermee stelde hij een derde plaats veilig en mag hij op 14 mei deelnemen aan de finale van het kampioenschap van Nederland. Hij ontving de bijbehorende beker uit handen van arbiter Jasper Daems, die ook zijn persoonlijke trainer is. Sophie Barentsen deed het ook niet slecht en haalde een verdienstelijke achtste plaats.
loading

Loading articles...

Loading