Internationale Vrouwengroep IRIS uit Dongen besteedt ook dit jaar weer ruimschoots aandacht aan de Internationale Vrouwendag op dinsdag 8 maart. Voor alle vrouwen uit Dongen en omgeving hebben de IRIS- vrouwen een aantrekkelijk programma samengesteld.
Dit jaar is gekozen voor het vertonen van de film ‘On the basis of Sex’ in de theaterzaal van Mijzo/De Volckaert. De film sluit perfect aan bij het thema van de Vrouwendag: solidariteit tussen vrouwen en mannen. De film begint om 19.30 uur (deuren open vanaf 19.00 uur). Daarna, rond 21.00 uur, wordt het programma voortgezet in de ontmoetingsruimte van De Volckaert op de begane grond.
Door: Bernadette Klerx
In een gezellige en ongedwongen sfeer met een lekker muziekje erbij is er volop gelegenheid om na te praten over de film en gewoon lekker bij te kletsen. Net als andere jaren is er ook nu weer een uitgebreid buffet van hapjes/gerechtjes uit het thuisland van de IRIS-vrouwen. Dat wordt dus een culturele culinaire verrassing. Het internationale hapjesbuffet is dan ook elk jaar weer een groot succes.
De film ‘On the basis of Sex’ is gebaseerd op ware gebeurtenissen en gaat over de Amerikaanse juriste Ruth Bader Ginsburg. Zij worstelde in 1971 al met discriminatie, puur om het feit dat ze vrouw was. Maar in de slachtofferrol kruipen was niets voor haar. Ruth trok samen met haar man ten strijde voor gelijke rechten tussen mannen en vrouwen en voorkwam zo een hoop obstakels voor de volgende generatie vrouwen. Een thema dat mooi past binnen de Internationale Vrouwendag 2022.
De viering van Internationale Vrouwendag is in Dongen al weer ruim 10 jaar een vaste activiteit van Internationale Vrouwengroep IRIS. Daarbij zijn Dongense vrouwen uit alle culturen aangesloten. Regelmatig komen zij bij elkaar of gaan ze erop uit met als doel uitwisseling van kennis, vaardigheden en inzichten. Dat laatste is heel inspirerend omdat de vrouwen allemaal een heel verschillende nationaliteit en culturele achtergrond hebben. ‘Het is goed om in ieder geval één keer per jaar extra aandacht te vragen voor de positie van vrouwen in de hele wereld ’, zegt Els Zom, die vanaf het eerste uur betrokken is geweest bij de IRIS-vrouwen.
IRIS is sinds 2011 actief in Dongen. Naast de viering van Internationale Vrouwendag zijn de IRIS- vrouwen ook ieder jaar te vinden op de Dag van het Park. Voor deelname aan de Vrouwendag wordt een bijdrage van € 5,- gevraagd. Vrouwen uit Dongen en omgeving zijn van harte welkom. Wie meer wil weten over de IRIS-vrouwen, kan terecht op de facebookpagina ‘Vrouwen international Dongen’ .