Deze week laat Fotoclub Dongen een foto zien van Henk Geboers met als titel: 'Rainy day'.
"Het komt niet zo vaak voor dat wij foto’s laten zien, welke bij slecht weer gemaakt zijn. Toch kan het een bijzondere uitdaging zijn om
deze ervaring mee te maken. Vooral mist en regen creëren vaak een aparte sfeer in een foto. Bij regenachtig weer heb je in feite twee mogelijkheden: of je gaat zelf met je camera in de regen staan of je doet het als Henk. Je fotografeert dan vanuit een 'veilige' ruimte, in dit geval een auto.
We laten Henk zelf even aan het woord:
De foto is gemaakt bij de oversteekplaats van het Cambreur college. De regen striemde tegen de voorruit van de auto, een waterig gordijn voor de overstekende scholieren. Kleine silhouetten, verwrongen door de druppels, maar hun gekleurde kleding lichten op als juwelen in de grauwe omgeving. Het was een vluchtig moment, gevangen door glas en water, een impressionistisch schilderij van jeugd en regen.
"Ik vind dat hij het prima verwoord heeft. De foto roept zeker een bepaalde sfeer op. Een fraai kleurenpalet wat nog versterkt wordt door de regendruppels. Het resultaat mag dan ook zeker gezien worden.Tot slot geven we nog enkele tips om bij regenachtig weer BUITEN te gaan fotograferen:
Tot volgende week.
Bent U geïnteresseerd? Neem contact op met Henk van Roode: [email protected]