VV Dongen medekoploper door verlies EVV

23 sep , 14:53 Sport
vvdongenfatih
Fatih Kamaci (archieffoto)

“Op slag van rust is daar ineens de voorsprong.”

Wat een weelde! Ondanks kritische noten, hier en daar nog een paar kleine opmerkingen van de maandagmorgenploeg, heerst er een compleet andere stemming op Sportpark De Biezen. Maar, zoals vele wijzen spreken, we moeten ons nog niet rijk rekenen! Door het verlies van EVV, in een doelpuntrijke thuiswedstrijd tegen Orion (3-4), staat Dongen ineens gelijk met de Limburgers.

Door: Piet Scheepers

Het doelsaldo van Dongen is beter. Slechts 4 doelpunten tegen in vijf wedstrijden. Maar de twee koplopers worden op de voet gevolgd, 1 puntje minder, door Achilles Veen en MASV. Ja, en daar gaan onze geel/blauwen zondag naar toe. In de schaduw van het Gelredome gaat Dongen uiteraard de huid zo duur mogelijk verkopen.

Afgelopen zaterdagavond moest eerst afgerekend worden met Unitas ’30 uit Etten-Leur. Op een goed bezet sportpark, tribune goed bezet, langs de lijn veel bezoekers en zelfs aan de overzijde redelijk wat belangstellenden, waren de verwachtingen hoog gespannen. Gaat Dongen de prima reeks voortzetten? Na een jaartje afwezigheid knokte Unitas zich weer terug in deze 4e Divisie. Met aan het roer een nieuwe trainer Mart van Bree sr. Eigenlijk zou je het de clubman van Dongen kunnen noemen na vele jaren diverse elftallen van Dongen te hebben getraind en begeleid. En daar stond dan vader en zoon in een echt duel tegenover elkaar. Daar is genoeg over geschreven in de regiobladen.

vvdongenfatih
Toon Leemans (l), trainer Marcel van der Sloot, wedstrijdsponsor Mark van den Broek (r). Op de voorgrond bestuurslid sponsorzaken Jenny Rommens

Dongen moet nog steeds met een geïmproviseerde achterhoede spelen. Afgelopen zaterdag was centrale verdediger Ben Holthaus vanwege privéomstandigheden niet van de partij. Omdat Gijs Timmermans nog herstellende is, werd de centrale positie ingenomen door Mart van Bree jr. Hij werd op rechts geflankeerd door Najim Haddouchi en op links de altijd gretige Gildo Neto. De veel vooruitgeschoven rechter- en linkervleugel verdedigers waren respectievelijke Gillyan Clemens en Dyland Pedro. Rick Mulder en Mick van Geet op het middenveld zorgden voor of de gevaarlijke steekballen naar voren of de storende bal afpakkende spelonderbrekingen van de tegenstander. Aanvoerder Fatih Kamaci schoof aanvallend mee naar voren om Teun de Leeuw en Brian Burgler te ondersteunen en soms met een gevaarlijke uithaal de doelman tot het uiterste te dwingen.

Het was in de beginfase wat aftasten en wat gaat onze tegenstander doen? Dongen viel aan, zoals het zo graag doet, over de vleugels. Na tien minuten bracht Brian Burgler dan ook leven in de brouwerij. Zijn voorzet werd niet op waarde ingeschat. In de daaropvolgende Dongenaanval zat meer mogelijk. De voorzet van rechts werd door Teun de Leeuw op doel gekopt waarna Fatih Kamaci de afgeslagen bal net naast schoot. Unitas kwam beter in de wedstrijd en na 23 minuten stichtten de bezoekers echt gevaar voor het Dongendoel. Maar daar stond doelman Nick Frits een mogelijke openingstreffer in de weg. Oog in oog met de Unitas aanvaller blokkeerde hij de inzet waarna Gildo Neto de daaropvolgende doelpoging kon blokken.

Dit was voor Dongen het sein om de bakens te verzetten. Na een voorzet van Mart van Bree kopte Fatih Kamaci de bal in de handen van doelman Gijs Schipperen. Unitas was verdedigend een blokkade voor de Dongen aanvallers, doordat de ploeg compact verdedigde. Weinig kansen om van afstand op doel te schieten. En dan na een half uur spelen een ongelukkige handsbal van Gillyan Clemens. De bal stuitte via het veld tegen zijn uitgestoken arm. Helaas is dat binnen de zestien meter een strafschop. Tijn van Galen zette zich achter de bal om oog in oog met doelman Nick Frits de score te openen. Frits dacht hier anders over en pakte de inzet uit de rechterbenedenhoek. De laatste weken is deze doelman moeilijk te passeren en verkeert in uitstekende vorm. Kort hierna een mogelijkheid voor Teun de Leeuw voor het doel van de bezoekers nadat Dyland Pedro weer eens zijn mannetje te snel af was. De voorzet werd nipt gemist door de inkomende spits van Dongen. En dan viel de openingstreffer toch nog in de blessuretijd voor het rustsignaal. Weer een snelle uitval van Dongen over rechts. Via Mick van Geet, Brian Burgler kwam de bal bij de inkomende Teun de Leeuw die geen moment aarzelde en Dongen op 1-0 zette.

Beide ploeg wisselde de tweede helft veel spelers. Zo kwam Mo Mansaray voor Gyllian Clemens en wat later Alhaji Bangura en Jaivy Lourens voor Brian Burgler en Teun de Leeuw. Weer vers bloed en spelers met andere speelwijze. Dongen bleef het spel dicteren en liet sporadisch Unitas aanvallen. Compact werd vanuit een gesloten verdediging naar snelle uitvallen gezocht Nadat in minuut 78 Jaivy Lourens de druk op het Unitas had vergroot met een afstandsschot, pikte hij even later de bal weer op om vervolgens een solo aan te gaan. Daarbij werd hij gevloerd op randje zestien. Fatih Kamaci schoot de vrije trap om de muur net naast. Vijf minuten later was de aanvoerder wel doeltreffend. Hij lepelde de voorzet van Bangura onhoudbaar achter doelman Schipperen. De geruststellende 2-0 was een feit. Dongen speelde de wedstrijd uit. Maar dan viel toch nog in de 93 e minuut de tegentreffer. Het was aan Salah Eddine Jaddi om de aansluitingstreffer voor Unitas op het bord te zetten. Met deze 2-1 overwinning reeg Dongen weer een overwinning aan de succesvolle reeks.

Komende zondag dus uit naar MASV in Arnhem. En dan op 5 oktober thuis tegen OJC Rosmalen.