VV Dongen gecontroleerd naar vierde zege op rij

09 dec 2014, 10:44Sport
lml4xtiv8eg5acvgxho7n84uo vvdongen0812
Iedereen die gehoopt had op een zonnig weekend kwam bedrogen uit. Koud en nat winterweer waren elementen waar de supporters van beide teams zichzelf aan overgaven om VV Dongen en De Valk te zien strijden om belangrijke punten. De nummer 2 van de ranglijst won slechts met 2-1 van een team dat voor de rest van het seizoen het degradatiespook moet zien te ontlopen.
De wedstrijd was nog geen 5 minuten oud en de keeper van De Valk liet bij een uittrap al zien wat de intenties waren van zijn ploeg. Tijdrekken en de boel op slot houden was waarschijnlijk het advies van de trainer van De Valk om het veel sterkere VV Dongen van zich af te houden. Blijkbaar wist de rechtsback van De Valk iets over de reputatie van de in vorm verkerende Robert Mutzers, want in 10 minuten tijd was de razendsnelle linksbuiten van VV Dongen al vier keer onreglementair tegengehouden. De arbiter van de dag zag er geen kwaad in en beschermde op die manier niet de aanvallende ploeg. Dat Mutzers daarom later in de wedstrijd met “schwalbes” de aandacht van de scheidsrechter probeerde te trekken werkte helaas zijn nadeel .
De Valk had weinig in te brengen tegen VV Dongen dat gehavend de strijd moest aangaan. Aanvoerder en routinier Revy Rosalia kampt met een knieblessure en spits Sander de Bont is nog steeds niet geheel fit. Voor trainer Ron Timmers een mogelijkheid om eens te kijken wie de-laatste-man-positie kon gaan invullen. Verrassend genoeg koos Timmers voor middenvelder Daan Poelmans en posteerde hij de jarige Rick Mulder (18) op het middenveld. In dit geval bleek dat geen probleem te zijn, want VV Dongen zou op een moment na niet in de problemen komen, althans in de reguliere speeltijd. Het verhaal van de wedstrijd is in een notendop uit te leggen. VV Dongen wilde 3 punten en De Valk streed voor wat het waard was.
Het overtal aan VV Dongen supporters waren alleen maar bezig met een ding: Wanneer wordt er gescoord ? Ze werden niet op hun wenken bediend, want door het natte weer en de slechte staat van het veld was het moeilijk om met snel combinatievoetbal de boel bij De Valk te ontregelen. Onder normale omstandigheden had VV Dongen al in de eerste 30 minuten twee keer gescoord. Kansen die normaliter het doel ingaan werden optisch gezien verprutst door de spitsen. Tel daarbij op de harde wind, de doorglijdende bal en het stug verdedigen van De Valk, het maakte het er voor VV Dongen niet gemakkelijker op. Geduld en vertrouwen zouden uiteindelijk de doorslag geven. In de 43e minuut zette VV Dongen op het juiste moment druk op de zwalkende verdediging van De Valk. Rick Mulder pakte de bal op een zette direct Mutzers in stelling. De man waar heel De Valk bang voor was zag zijn kans schoon en schoot de terechte 1-0 binnen.
Na de rust kreeg VV Dongen meteen kansen op de 2-0, maar onnauwkeurigheid en pech waren de prijs die de ploeg uit Dongen moest terugbetalen. In de 51e minuut was een kleine communicatiefout in de verdediging de reden voor de gelijkmaker. Paul van Zon kreeg geen rugdekking toen zijn directe tegenstander de bal vrij mocht aannemen. De daaropvolgende één-twee sneed door de defensie van VV Dongen en binnen een oogwenk stond het 1-1. Doelpuntenmaker Joris Hermans gaf zijn team een injectie. Vanaf dat moment bleef VV Dongen volwassen en beheerst voetballen. Kans op kans volgden maar de 1-2 bleef uit tot de 74e minuut. Na voorbereidend werk van Robert Mutzers werd Tom Kolkert op de rand van de 16 meter in stelling gebracht en met een verwoestend schot schoot hij VV Dongen naar de meer dan verdiende overwinning. De Valk kreeg nog wat stuiptrekkingen rond de blessuretijd en waar het voor de VV Dongen supporters een aanslag was op de sluitspieren kon keeper Rob Roovers naderhand zeggen: “Niets aan de hand.”
VV Dongen blijft de nummer twee op de ranglijst met 25 punten en speelt aanstaande zondag 14 december tegen het laagst geklasseerde AWC. Het zal de laatste wedstrijd voor de winterstop zijn en daarom zal er weer een goed feest georganiseerd worden door de club. DJ Tom zal de feestelijkheden omlijsten en voor de supporters: Aanvang 14.30 uur
Foto: Jeffrey Oomens
loading

Loading articles...

Loading