Voorbeschouwing VV Dongen – EVV

29 apr 2017, 8:14Sport
dongen1617
Jeffrey Oomens
Nog drie wedstrijden te gaan in de reguliere competitie en dan zit het hele lange voetbalseizoen erop. Of toch niet? VV Dongen staat op de derde plaats en heeft alles in eigen hand om de nacompetitie te halen.
Hercules volgt op drie punten en weet de laatste zes wedstrijden wat winnen is. Vijf keer winst en een keer gelijk. Een toetje aan het einde van het seizoen zou geweldig zijn. Goed voor de club, mooi voor de supporters en toch een prijs voor de mannen van Ron Timmers. Aanstaande zondag de eerste van het drieluik. Op zondag 30 april is EVV uit Echt te gast op Sportpark de Biezen waar de wedstrijd om 14.30 uur begint.
De wat verlate voorbeschouwing heeft alles te maken met het vieren van Koningsdag. Dongen spetterde weer als vanouds en het hele dorp had zich in het park verzameld. Zo'n verzameling Dongenaren is uniek in de omgeving en je ziet er alleen maar bekende gezichten. Dat zie je ook bij onze plaatselijke voetbalvereniging. Gezellig bij elkaar en heerlijk voetbal kijken om daarna even in de kantine de wedstrijd te evalueren. 'In Dongen doen we alles samen.' Het was nog even te zien op de televisie toen de Koning en de Koningin de Dongense inzending gepresenteerd kregen.
Door het goede presteren van de Kanaries krijgt Dongen landelijke bekendheid en voor de uitstraling van het dorp is dat mooie reclame. Zoals het op het voetbalveld en daarbuiten gaat zo was dat ook weer te voelen tijdens het Oranjepark Festival. Het zou dus prachtig zijn als er aanstaande zondag tijdens de een na laatste thuiswedstrijd zich veel Dongenaren verzamelen. Iedereen is welkom bij ons schitterende clubje.
De selectie gaat het opnemen tegen het stugge collectief EVV uit het Limburgse Echt. Het uitduel won VV Dongen nipt met 0-1 in een strijd die alle kanten op kon gaan.
Zo'n typische wedstrijd waarin de ploeg die het eerste zou scoren als overwinnaar van het veld zou lopen. Het was een topwedstrijd waar het tempo erg hoog lag en VV Dongen het gaspedaal net iets langer kon indrukken t.o.v. EVV. Zelfs na de nederlaag kon EVV-trainer Leo Beckers niets anders doen dan zijn team de complimenten geven. Hij ging zelfs zover dat hij VV Dongen een topteam noemde.
Wat opviel was dat EVV het counteren tot in de puntjes beheerst. Fouten van de tegenstander worden onberispelijk afgestraft. Met Shaquille Simmons en Rick Polman heeft EVV twee snelle spitsen. Qua doelsaldo doet EVV ongeveer hetzelfde als VV Dongen. De Limburgers staan op een uitstekende zevende plaats en hebben tot nu toe 46 punten bij elkaar gevoetbald. Dat zijn er 10 minder dan VV Dongen. Voor EVV is er niets meer te winnen en kan zodoende vrijuit spelen en kan het bouwen aan het nieuwe seizoen. Vorige week droogde EVV Westlandia met 4-1 af (!).
VV Dongen speelde vorige week een uitstekende wedstrijd in Oostzaan tegen OFC. Er was weer de sprankeling te zien die we zoveel keer dit seizoen hebben mogen aanschouwen.
Laten we hopen dat het vermeende 'dipje' een gepasseerd station is en dat de Kanaries hun hondstrouwe publiek een lekkere pot voorschotelen. Aanvang van de wedstrijd is 14.30 uur
Door Frank van Heteren
loading

Loading articles...

Loading