VOnder het toeziend oog van een kleine 250 supporters en overige nieuwsgierige voetbalkenners speelden ONI en MERLIJN en echte topper. En, zoals het een topper betaamt was het spel niet je van het, maar was het de spanning die alles goed maakte voor de aanwezigen.
Maar er werd niet eerder begonnen dan dat PUPIL VD WEEK LARS VAN LOON na een een intensieve warming up dan eindelijk de aftrap mocht verrichten, enigszins beduusd stond Lars zijn ogen uit te kijken over de gehele gang van zaken voor dat een wedstrijd gespeeld kan worden. Hij keek helemaal op toen hem ook verteld werd dat er eerst een minuut stilte werd gehouden naar aanleiding van de vreselijke gebeurtenis die in Utrecht had plaats gevonden.
En dan was daar eindelijk het MOOISTE MOMENT voor hem, in vol tempo op weg naar het Merlijn doel terwijl papa Dennis alle zeilen bij moest zetten om zoonlief bij te kunnen benen, gelukkig scoorde Lars wel en kon hij moe maar voldaan plaats nemen in de dug out naast en tussen de grote jongens.
Deze grote jongens volgden het voorbeeld van Lars wel al duurde het wel even voor ONI voor het eerst kon juichen, want kreeg ONI eerst wat mogelijkheden en liet Merlijn zich zeer zeker niet onbetuigd, dus groot was de ontlading na de eerste treffer van Jelle Horsten in de 28e minuut( zie foto) ONI wat niet tot het beoogde spel kwam had moeite met de speelwijze van Merlijn en kreeg maar mondjesmaat de kansjes op een mogelijke treffer. Merlijn liet zich zoals reeds aangegeven zeer zeker niet onbetuigd en kwam voor rust 2 maal dichtbij een treffer, maar een onzuiver vizier en een goede ONI doelman van Beelen waren een sta in de weg. ONI kreeg door de inbreng van Jelle Horsten de beste kansen maar helaas wist Jelle er maar 1 tot doelpunt te promoveren. De rust werd bereikt met de 1 – 0 en ONI wist dat dit nog geen kat in het bakkie was.
De 2e helft speelde ONI iets beter maar liet men niet zien waartoe men normaliter toe in staat is, kwam het door de spanning? Wie zal het zeggen, want waar het zeker niet aan lag was de ondergrond, de spelers van Merlijn vroegen zich al af of ONI ineens ook kunstgras had, nee dus.! Aan de wedstrijdbal kan het ook niet gelegen hebben, nee het zat misschien wel tussen de oortjes, want na de 2-0 van opnieuw Jelle Horsten die overigens terecht werd uitgeroepen tot MAN VD WEDSTRIJD leek het wel of er iets van gemakzucht in het team sloop.
Zelfs uw verslaggever had deze gedachte daar de klok tot minuut 83 was genaderd en dus de 2 tegen 0 op het bord stond, en ONI inmiddels de score even hiervoor had moeten verhogen ware het niet dat een inzet van Thomas Mertens net voor de doellijn door een Merlijn verdediger werd weg gewerkt. Met een aller laatste push kwam Merlijn nog een keer op stoom en werd topscoorder Kuipers in 5 minuten tijd het grootste feestbeest van Merlijn, want in dit tijdsbestek tilde hij Merlijn van 2-0 naar 2-2 en stonden de ONI gezichten op onweer.
Hoe kunnen we dit weggeven viel af te lezen van de verbouwereerde gezichten, misschien wel door de gedachte dat het kat in het bakkie was? nou dus niet bleek achter af. Zelfs nog 2 kansen voor ONI konden niet doeltreffend worden afgerond en moest men de punten delen met Merlijn. Er is geen man overboord maar ONI HAD een ferme stap kunnen zetten, maar ja het woordje HAD telt niet in de voetbalwereld. Heel lang hoeft men niet van de spreekwoordelijke kaart te zijn, daar a.s. Zaterdag de tweede ontmoeting alweer op de rol staat.
ONI gaat hier het enigszins geschonden blazoen oppoetsen, want men treedt om 14.30 in Tilburg wederom aan tegen MERLIJN. Aanvoerder Ferry van Kessel die met hele duidelijke taal in de krant zijn bevindingen deelde met de aanwezige verslaggever van BN DE STEM en het Brabants Dagblad was klip en klaar in zijn commentaar, ONI is klaar voor het Kampioenschap en de derde klasse.
Welnu dit zal dan a.s. zijn eerste beslag moeten krijgen, voor Merlijn is het laatste kans zij zullen moeten winnen, ONI wil graag winnen, maar heeft nog 2 wedstrijden tegoed mocht het punten laten liggen zaterdag. Maar ik ben er van overtuigd dat ONI zaterdag zal laten zien waartoe men wel degelijk tot in staat is, en dat is voetballend de meerdere zijn op een overigens ook goed draaiend MERLIJN.
En als de geluiden kloppen dan zal ONI achterna worden gereisd door een flinke horde supporters die de slag om plaats 1 niet willen missen. Voor hen die veld van Merlijn niet weten te vinden volgt hier een ‘s Gravenmoerse route beschrijving;
- Bij de rotonde met het draaiende huis rechtdoor richting het spoor/ westpoint toren, als u van de middenbrabantweg komt.
- U gaat over het spoor, bij de moskee.
- Onderaan bij de stoplichten rechts af
- Eerste stoplicht weer rechts af
- Einde weg links, en dan na 50 meter ziet u rechts het veld.
Voor hen die in de rust iets willen drinken, ga op tijd lopen, want het is een eindje tippelen, Imke luijbregts weet de weg! Laten we er met ons alle een leuke en sportieve middag van maken, geef de ORANJE/BLAUWE LEEUWEN het gevoel dat ze thuis spelen middels uw aanwezigheid en vocale ondersteuning. GAME ON!
ONI 2 DOET UITSTEKENDE ZAKEN MET 0-1 WINST OP DE FENDERT.
Het is met hangen en wurgen gegaan volgens ingewijden, maar ONI mocht 3 hele kostbare punten bij schrijven. Uit bij DE FENDERT kwam ONI op 0-1 nog voor rust, maar moest men voor rust ook afscheid nemen van een speler die volgens de leidsman 2 keer buiten zin boekje was gegaan en zo moest men de gehele 2e helft met 10 man 11 fans van Frans Bauer zien tegen te houden, en dat lukte nog ook. Door deze overwinning nestelt ONI 2 zich steviger op plaats 4 en heeft het een mooi en spannend slot van de competitie voor de boeg.
PROGRAMMA ONI 30 MAART
15.00 ONI vetr – NEO
12.00 ONI 4 – RWB
11.45 ONI O17 – SARTO
10.00 ONI O14 – JEKA
10.00 ONI O12 – DIA
09.15 ONI 09 – VIRTUS
12.30 RIEL – ONI O15