Olympia'60 struikelt over mede koploper

19 mrt 2013, 00:07Sport
xppldo9g5xtofvyxdpdyrd0mq 219255
Olympia'60 ontving zaterdag op het eigen Crispijn mede lijstaanvoerder VV Oosterhout. De eerste helft ging volledig gelijk op maar in het tweede bedrijf bleek het sluwe Oosterhout uiteindelijk een maatje te groot. Een 0-0 ruststand werd door de bezoekers omgezet in een 0-3 winst. Olympia bleek na rust geen schim meer te zijn van wat het in de eerste helft had bereikt.
Olympia'60 ontving zaterdag op het eigen Crispijn mede lijstaanvoerder VV Oosterhout. De eerste helft ging volledig gelijk op maar in het tweede bedrijf bleek het sluwe Oosterhout uiteindelijk een maatje te groot. Een 0-0 ruststand werd door de bezoekers omgezet in een 0-3 winst. Olympia bleek na rust geen schim meer te zijn van wat het in de eerste helft had bereikt.
Olympia ging zoals altijd eerst even lunchen bij Aurora. Ditmaal gesponsord door Anja's Wellness 4 feet. De pupil van de week werd geleverd door de F3 en bleek bij de warming up een groot talent. Gijs Broeders was de dag ervoor 8 jaar geworden en beleefde een fantastische dag onder de ogen van zijn trotse ouders. Ajax is zijn cluppie en zijn grote idool Fernando Torres. Hij knalde de bal in de touwen en nam plaats tussen zijn warmloopmaten Glodi Bomisa en Bult die blijkbaar grote indruk hadden gemaakt op de jonge Olympiaan.
Back to business, de wedstrijd. Robert Hillebrand, Bas Loonen en Raymon Damen ontbraken door diverse redenen. Doordat Oosterhout beschikt over éém van de beste spitsen van deze klasse, Stefan Kok, gooide trainer Jurgen van der Elzen het roer helemaal om. Hij offerde alleskunner Elroy Vereggen op en posteerde hem als voorstopper met maar één duidelijke taak en dat was het afstoppen van de Oosterhoutse doelpuntenmachine. Daardoor schoof Patrick van Engelen een linie door. Ook Toon Verboven schoof een linie op en zag dat de jonge Luuk van Egmond zijn plaats innam op de linksback. De eerste helft werkte dit concept uitermate goed maar de tweede helft was Olympia om één of andere reden het spoor totaal bijster. De enige echte kans die Oosterhout in de eerste helft kreeg werd over de lat gelobt door Kok. Voor Olympia waren er helemaal geen uitgelezen kansen maar de verdediging hield goed stand. Beide ploegen deden niets voor elkaar onder en gingen dan ook met de brilstand naar de thee.
Na de rust volgde er een totaal ander beeld. Olympia bracht Pim Gerrits voor het tweede bedrijf voor Dylan van der Elzen. De sterke Gerrits viel goed in en het is jammer dat trainer van der Elzen niet altijd kan beschikken over deze aanvalskracht in verband met werkzaamheden. Al in de 4e minuut werd een hoge bal uit een corner doorgekopt en ingetikt door een Oosterhoutse aanvaller, vier verbouwereerde Olympia verdedigers achterlatend bij de eerste paal. Een pure verdedigingsfout zorgde voor de 0-1 achterstand. In de 12e minuut kon Olympia iets terugdoen maar Pim Gerrits zag zijn schot helaas net naast gaan. Nog geen drie minuten later was het Oosterhout dat na zwak verdedigen van van Egmond alleen op keeper Marnix Mus kon afstevenen. Mus reageerde subliem en hielp zo erger voorkomen. Even later opnieuw een doorgebroken speler en opnieuw was het Mus die zijn team op de been hield. Hoe sluw dat Oosterhouts spits Kok is bewees hij in de 22e minuut toen hij zich even los kon weken van Elroy Vereggen die hem tot op dat moment geen enkele meter vrijheid had gegund. Vereggen greep corrigerend in maar de sluwe Kok liet zich slim vallen. De leidsman was resoluut en trakteerde Elroy op geel wat hem weer een schorsing oplevert en wees vervolgens naar de stip. Oosterhout haalde de trekker over en de 0-2 was een feit.
Nu wist de thuisploeg dat het moeilijk zou worden dit nog om te buigen naar een beter resultaat. Tim van Wanrooij en Ruud van Beek maakten plaats voor Glodi Bomisa en Rick Hultermans maar die wisten ook de ommezwaai niet meer te maken. Het definitieve vonnis werd geveld doordat Oosterhout na geklungel achterin de 0-3 aan liet tekenen. Bryan Weistra zag even later zijn schot nog belanden op de lat maar de wedstrijd was gespeeld. Alle koppen weer omhoog want zaterdag wacht de derde thuiswedstrijd op rij. Thuis komt dan het Tilburgse SVG op bezoek. Uit bij SVG speelde Olympia zijn slechtste wedstrijd van het seizoen dus het heeft nog wat goed te maken. Aanvang van die wedstrijd is 14.30 uur.
loading

Loading articles...

Loading