De Dongense derby tussen VV Dongen en Olympia ’60 leverde het team van trainer Ceton drie punten op. In een zeer matige wedstrijd was Olympia uiteindelijk het meest gelukkig. Het keerde met een 0-1 zege huiswaarts. Verdiend kon de overwinning amper genoemd worden. Pas in de slotfase wist Thymo de Bruijn de doelman van VV Dongen te verschalken. Hij slaagde erin om een pass van Kjeld Huveneers over zo’n 40 meter zodanig te raken dat de bal met veel effect over doelman en doellijn ging.
Olympia startte in dezelfde opstelling als vorige week. Maar waar toen met veel inzet en passie gespeeld werd, speelde het vandaag erg tam. Het spel was traag en slordig. Slechts weinige spelers haalden hun normale niveau. Een uitzondering vormde Tim van Wanrooij, die menig duel wist te winnen en de angel uit veel aanvallen van VV Dongen wist te halen. VV Dongen had haar verdediging goed op orde. Het wilde koste wat kost een nieuwe zeperd na de 0-8 nederlaag van vorige week voorkomen. Olympia mocht wel genieten van veel balbezit, maar had grote moeite om een weg te vinden door de hechte verdediging en creëerde nauwelijks kansen. VV Dongen loerde de gehele wedstrijd op kansen, die zich ook met enige regelmaat aandienden. Olympia had op die momenten over geluk niet te klagen.
Toch had Olympia na ruim een kwartier spelen op voorsprong kunnen komen als scheidsrechter Bracht de bal op de stip had gelegd. Raymon Damen werd bij een corner, binnen het strafschopgebied, recht voor de ogen van de leidsman hard omver geduwd. Hij liet echter doorspelen. Het bleek niet de enige onjuiste beslissing vandaag, maar geen van die beslissingen hadden uiteindelijk invloed op de uitslag.
Beide teams zochten met een 0-0 stand de kleedkamers op en de hoop was gevestigd op een ander spelbeeld in de tweede helft. In het tweede bedrijf werd er wel met meer inzet gespeeld, maar het niveau bleef ondermaats. Na een uur spelen werd Dennis Aarts vervangen door Nick van Wanrooij, die zijn plaats in de spits overnam. Een omzetting in het team was op dat moment meer op zijn plaats geweest, maar de coach volhardde in dezelfde tactiek.
Pas nadat in de slotfase Elroy Vereggen, na het inbrengen van Ruth van der Dussen, zich meldde in de aanval, werd Olympia wat dreigender. In de 79e minuut leverde dat de enige treffer van de wedstrijd op. De 0-1 van De Bruijn kon allerminst verdiend genoemd worden, maar zorgde wel voor enorme opluchting bij spelers, staf en supporters.
Na deze achterstand zag VV Dongen zich gedwongen de verdedigende stellingen te verlaten. Het leverde nog een aantal zeer gevaarlijke situaties op voor het doel van Stephan Kragten. Maar hij wist, zij het met de nodige moeite, zijn doel schoon te houden. Olympia kreeg nog wel enkele mogelijkheden om de wedstrijd definitief in het slot te gooien, maar slaagde daar niet in. Dat Olympia in de slotseconde zelfs een tweetal kansen voor opendoel niet wist te verzilveren, was misschien ook wel symptomatisch voor deze wedstrijd. Het goede nieuws is in ieder geval dat Olympia met de drie punten in ieder geval serieus mee blijft spelen om de bovenste plaatsen.