Dames 1 van De Vennen had zaterdag de verste uitwedstrijd, bij SGHA in Heerenveen, op het programma staan. Vóór die wedstrijd waren de dames al zeker van handhaving op het een na hoogste competitieniveau dus kon er zonder druk aan het duel begonnen worden.
Gezien de stand echter, de Friezinnen haalden slechts één overwinning en staan duidelijk op de laatste plek, was De Vennen het wel aan zichzelf verplicht om de drie punten mee naar Dongen te nemen. Van het thuisduel enige tijd geleden was bekend dat SGHA een vrij fysieke stugge ploeg is. Dat de scheidsrechters daar niet altijd even goed het oog in hadden werkte wel in het nadeel van De Vennen maar de dames lieten dat niet negatief uitwerken. In de verdediging werd gekozen voor een pressing in de ballijn en vóór de midvoor, een speelwijze die in het thuisduel goed had uitgepakt. De twee gevaarlijkste speelsters van de thuisploeg zouden uitgepresst worden, wat in de eerste periode echter nog niet volledig tot zijn recht kwam (2-3).
Vanaf de tweede periode pakte De Vennen het echter beter aan waarbij Tessa Kimenai de topscoorster van de thuisploeg een lastige avond bezorgde. Die betere uitvoering vertaalde zich direct in het scoreverloop, 3-6 en vanaf de derde periode konden de dames de voorsprong rustig uitbouwen. Dat dan ook nog zonder achterin te veel risico’s, met overtredingen en mogelijke uitsluitingen tot gevolg, te nemen. Via 4-9 behaalden de Dongense dames bij 6-12 het eindsignaal zodat de drie punten daadwerkelijk mee in de zwemtassen naar Dongen konden. Janneke Steenks was ondanks fysieke belemmeringen goed op dreef met 4 doelpunten, een aantal dat ook Tessa Kimenai achter haar naam mocht zetten (inclusief 2 benutte strafworpen). Marissa van Dolen trok haar scorende lijn van de afgelopen maand door (2 treffers) terwijl ook Rachel de Vet en Merel v.d. Heijkant het Friese doel troffen.
A.s. zaterdag spelen de dames zeer waarschijnlijk hun laatste competitieduel. Om 18.30u ontvangen zij in het thuisbad Arethusa uit Oss, een ploeg waartegen in het uitduel met 10-10 gelijk werd gespeeld. Het is niet de verwachting dat het in januari vanwege het winterweer afgelaste duel bij De Gouwe in Waddinxveen nog ingehaald zal moeten worden aangezien de meest relevante eindklasseringen al wel vaststaan. De Vennen is zelf zeker van de 7 e plek, bovenaan in het rechter rijtje, een mooi resultaat in het eerste jaar.