Het weekend van 10 en 11 december j.l. was een top weekend voor de karateka’s en nunchakuka’s van sportschool van Gils. Maar liefst 5 leden behaalden dit weekend hun zwarte band, waarvan een persoon zelfs slaagde voor de IIe Dan.
Nunchaku-do
Op zaterdag 10 december j.l. werden er door de Nationale Graden Commissie van de Stichting Nunchaku Nederland, de zwarte band ( = Ie Dan) en hogere Dan examens afgenomen. Op deze dag waren er Ie, IIe , IIIe en Ve Dan examens. De examens vonden plaats bij het landelijke examencentrum van Gils Sport in Dongen.
Slechts 2x per jaar is het mogelijk om voor een dergelijke meester graad examen te doen. Van de negen examen kandidaten, komend uit geheel Nederland en een deelnemer uit België, waren er drie leerlingen van sportcentrum van Gils. Helaas was er voor een van onze deelnemers een negatief advies. Maar dit gaat volgende keer zeker goed komen. Erik Meeuwissen ging op voor examen Ie Dan, was goed voorbereid maar toch nerveus voor dit examen. Erik begon zeer enthousiast maar bij zijn free-style oefening liep het door de zenuwen toch wat minder soepel. Gelukkig scoorde hij ook hier een voldoende en mocht even later trots zijn Ie Dan in bezit nemen. Brian Vissers deed examen voor zijn IIe Dan. Brian had echt zijn dag en het liep dan ook allemaal voorspoedig. Met een zeer verdienstelijk examen behaalde hij zijn IIe Dan, Speciale dank aan partner, Mario Brenters die Brian bijstond bij een aantal oefeningen.
Karate-do
Op zondag 11 december j.l. ging de wekker al erg vroeg want onze eerste examen kandidaat moest al om 09.00 uur in Harderwijk op de mat staan. Hier werden door de Karate-do Bond Nederland de landelijke examens afgenomen. Van Gils Sport had 3 examenkandidaten voor deze dag. Jesse Smeets, Tiana Kivits en Michael Smeets. Mooi was dat ook alle deelnemers elkaar bijstonden in hun examen als partner. Om klokslag 09.00 uur begon het examen wat met een totaal van ongeveer 80 deelnemers goed bezet was.
Het eerste examen was voor Jesse Smeets. Jesse was optimaal voorbereid en gedreven tot op het bot. Hij liep dan ook erg vlot, strak en netjes door zijn examen heen en mocht 1,5 uur later vol trots zijn Ie Dan in ontvangst nemen. De volgende ronde was het Tiana Kivits die aan de bak moest. Afgelopen dinsdag op een test training liep het niet zo lekker maar waarschijnlijk hierdoor gedreven liet ze zien dat ze het wel kon en draaide een goed en stabiel examen. Op het onderdeel Kumite (vrij gevecht) werd het even pittig voor onze “kleine” Tiana maar ze vocht er zich op wilskracht goed doorheen en mocht later trots de felbegeerde Ie Dan in ontvangst nemen. Ook bij de vader van Tiana zag je de opluchting over hem heen komen, eind goed al goed. Nu nog stoppen met roken dan komt alles goed.
In het middag programma was Michael Smeets aan de beurt. Ook hij was al vanaf ’s morgens 08.30 uur aanwezig in de sporthal, dus dat was een drukke en lange dag. Na de start van het examen kwam hij goed in zijn ritme en we konden vanaf de tribune al wel zien dat het lekker ging. Op zijn laatste onderdeel , het vrije gevecht, moest hij wel even op zijn tanden bijten om zich door de vermoeidheid heen te vechten. Toen hij echter na ruim 1,5 uur zweten zijn zwarte band kreeg overhandigd kon hij alleen maar blij zijn met het behaalde resultaat , opgelucht en trots werd de zwarte band omgeknoopt. Al met al een geweldig Budo weekend voor sportcentrum van Gils