Na het vervelende gelijkspel van afgelopen zondag moet VV Dongen zich gaan opmaken voor de topper tegen en in Gemert. De wedstrijd was gepland om op 25 januari, maar de weersomstandigheden dwongen tot afgelasting. Het gaat dus om een wedstrijd uit de 2e periode waar VV Dongen aan de leiding gaat met 18 punten uit 7 duels. De periode telt 9 duels en deze wordt op 2e paasdag in Tiel gespeeld tegen TEC.
Het aanstaande duel is dus belangrijk op twee fronten. Enerzijds de strijd om de 2e periode waar Gemert VV Dongen op de hielen zit met hetzelfde aantal punten maar een duel meer gespeeld en anderzijds het gevecht om de titel. VV Dongen staat op een 3e plaats, maar met 35 uit 17 tegen de 36 uit 18 van Gemert en Blauw-Geel 38 is het ongemeend spannend als het gaat om deze strijd.
Zowel VV Dongen als Gemert kenden een teleurstellend weekend, want ook Gemert wist niet te winnen. In Breda werd het 2-2 in een vermakelijk duel. Op een slechte grasmat wist Baronie met lange ballen druk te houden op de verdediging van Gemert. Met name de snelle Constantia van Baronie was een plaag voor de defensie van Gemert, die niet aan haar geliefde spelletje toekwam.
Net als VV Dongen wil Gemert vanuit een gesloten verdediging en verzorgende opbouw het spel maken. Met een gedegen middenveld weet het team haar snelle spitsen Habraken, Buijssen en van Pol aan het werk te zetten. Vooral van Pol is een ware handenbinder, die door zijn wendbaarheid en een vernietigend schot onvoorspelbaar is in zijn acties. Zo gaf hij afgelopen zaterdag in Breda een aantal malen zijn visitekaartje af o.a. door een verraderlijk schot dat eindigde op de lat van het Bredase doel.
VV Dongen en Gemert zijn wat dat betreft een beetje hetzelfde, want gezien de kwaliteiten voorin bij VV Dongen is er geen pijl op te trekken wie vooraf aan dit duel de beste kansen heeft. Wellicht is het thuisvoordeel voor Gemert doorslaggevend ook gezien de resultaten die VV Dongen buiten de grenzen behaalt.
In de thuiswedstrijd op 15 september was de eerste helft in het voordeel voor Gemert. De tweede helft kwam VV Dongen terug van een achterstand en wist tot aan het slot de 2-1 met veel inzet te verdedigen. Het was het doorzettingsvermogen van Gemert die de stand op de rand van het laatste fluitsignaal op 2-2 zette.
Gemert heeft wat dat betreft al een aantal malen laten zien om achterstanden goed te maken. De hierboven gememoreerde wedstrijd, maar ook tegen TOP ( 2-2 na een achterstand van 2-0). Tegen O.S.S. 20 werd een 1-0 achterstand in de laatste minuut omgebogen naar een 1-2 winst. En afgelopen zaterdag wisten de Zwartwitten twee keer terug te komen uit een achterstand.
Het zegt in ieder geval iets over de mentale weerbaarheid van het team van Bert Ruijsch. Ze raken niet gauw in paniek.
Naarmate het einde van de competitie in zicht komt is dat gegeven wellicht de doorslaggevende factor. Gemert kan daar een voorsprong op VV Dongen hebben, maar een wedstrijd zoals zondag staat natuurlijk op zichzelf. Andere krachten gaan dan meespelen en gezien de onbevangenheid waarmee VV Dongen zich kan opstellen en het collectieve doel waarvoor gestreden gaat worden is het op voorhand een moeilijk te voorspellen wedstrijd.
Beide teams scoren veelvuldig. VV Dongen heeft er 43 in liggen en Gemert doet het met 41 treffers. Qua tegendoelpunten zijn de teams in evenwicht namelijk 24.
Natuurlijk is deze wedstrijd niet beslissend voor het einddoel, want daarvoor is de competitie nog te lang, maar het zal wel de toon zetten voor het vervolg. En natuurlijk niet te vergeten de winst in de 2e periode.
Te interessant om te missen en daarom roep ik iedereen op om af te reizen naar het prachtige Gemert om in een vol stadion de Molenbroek onze helden aan te gaan moedigen.
De echte supporter laat zijn club niet in de steek. Met trots in het Geel-blauwe hart gaan we onze jongens aanmoedigen in deze nieuwe editie tussen VV Dongen en Gemert, waar twee mooi voetballende ploegen alles zullen gaan geven !
Zorg dat je erbij bent !