Zilveren Knoop voor René van Diessen

23 jan 2015, 7:26Nieuws
diessenzk
René van Diessen heeft gisteren bij zijn afscheid als burgemeester van Dongen de Zilveren Knoop ontvangen. Hij kreeg deze onderscheiding als dank voor de bijzondere wijze waarop hij bijna 1,5 jaar leiding heeft gegeven aan de gemeenteraad. Van Diessen leidde donderdag voor het laatst de raadsvergadering en hij deed dit op de hem zo kenmerkende manier: relaxt, to the point en altijd in voor een kwinkslag. Van Diessen gaat op 1 februari aan de slag als waarnemer in de gemeente Geldrop-Mierlo.
Op het lijf geschreven
Voor René van Diessen was Dongen zijn eerste post als burgemeester. Hij trad aan na het vertrek van Simone Dirven. De rol van burgemeester leek hem op het lijf geschreven. En zo voelde Van Diessen dat ook. Hij heeft er nooit een geheim van gemaakt zich als een vis in het water te voelen als burgemeester. Dat gaf hij bij zijn afscheidsspeech ook aan. ‘Ik heb hier 17 maanden met heel veel plezier gewerkt. Nooit heb ik onaangename discussies meegemaakt. U heeft een goede gemeenteraad, die zijn rol als volksvertegenwoordiger goed invult. Ik zal u missen’ aldus de scheidend burgemeester, die van elk raadslid met een rake typering persoonlijk afscheid nam.
Humor
René Jansen, fractievoorzitter van de Volkspartij Dongen, had ook niets dan lof voor Van Diessen. ‘Jij bent in die maanden echt onze voorzitter geworden. Jouw gevoel voor humor kwam al meteen bij onze eerste kennismaking naar voren. Je had er altijd lol in om ons uit te dagen. Dankzij jouw vermogen tot netwerken heb jij Dongen goed op de kaart gezet. Jij was een man van de scherpe analyse, duidelijkheid en prikkelend, maar daarnaast had je ook oog voor privé-zaken. Ik weet zeker dat je in Geldrop-Mierlo ook weer successen gaat boeken’.
Na afloop van de vergadering was er een afscheidsbijeenkomst. Daar sprak Piet Panis als loco-burgemeester met de nodige humor de scheidend burgemeester nog eens toe. Speciaal voor de familie Van Diessen was er een terras gemaakt in de hal, want ’jij vindt dat Dongen meer terrassen moet krijgen zodat mensen elkaar kunnen ontmoeten’, aldus Panis. ‘Laten we dan hier alvast beginnen’. Ook roemde Piet Panisde manier waarop van Diessen zijn waarnemerschap had ingevuld. ‘Jouw burgemeestersperiode is bepaald niet kleurloos verlopen. Het was al nel duidelijk dat je niet alleen maar op de winkel kwam passen. Je was echt betrokken bij Dongen. En je wilde ook duidelijk inhoudelijk je ei kwijt. Je hebt je in deze periode nadrukkelijk geprofileerd en ook op het persoonlijke vlak toonde je altijd oprechte interesse’.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
opendaghavovwotto
loading

Loading articles...

Loading