Dongen, 1 januari 2012 - Op de laatste dag van 2011 werd voor het eerst op initiatief van dongen.nieuws.nl de 'Dongenaar van het jaar' bekendgemaakt. Uit vijf genomineerden konden de bezoekers van deze website de persoon kiezen die volgens hen deze titel verdiende. Er werd massaal gestemd op de kandidaten en uiteindelijk bleken de meeste stemmen te zijn gegaan naar Margreet Jansen- Verbunt. Zij heeft in 2011 een bedrag van ruim € 15.000 bijeengebracht voor het Time Out Fonds, Dit fonds organiseert voor mensen met kanker die het zich niet kunnen veroorloven een 'time-out' om er een paar dagen tussenuit te gaan.
Dongen, 1 januari 2012 - Op de laatste dag van 2011 werd voor het eerst op initiatief van dongen.nieuws.nl de 'Dongenaar van het jaar' bekendgemaakt. Uit vijf genomineerden konden de bezoekers van deze website de persoon kiezen die volgens hen deze titel verdiende. Er werd massaal gestemd op de kandidaten en uiteindelijk bleken de meeste stemmen te zijn gegaan naar Margreet Jansen- Verbunt. Zij heeft in 2011 een bedrag van ruim € 15.000 bijeengebracht voor het Time Out Fonds, Dit fonds organiseert voor mensen met kanker die het zich niet kunnen veroorloven een 'time-out' om er een paar dagen tussenuit te gaan.
dongen.nieuws.nl ontving enkele honderden reacties. De uiteindelijke 'winnares 'Margreet Jansen-Verbunt kreeg 49% van de stemmen. An van Weesenbeek was goed voor 24% terwijl Cees Breugelmans de voorkeur kreeg van 15% van de inzenders. Ton Zinger was voor 9% de 'Dongenaar van het jaar' en Cees van den Nieuwenhuizen ontving 3% van de stemmen. Enkele inzenders vergezelden hun stem van een complete onderbouwing. Deze willen wij u en de genomineerden niet onthouden (zie onder). Duidelijk is in ieder geval dat alle vijf de kandidaten de nominatie dubbel en dwars verdiend hadden. De verkiezing is in het eerste jaar meteen al een doorslaand succes gebleken; ook in het komend jaar zullen wij daarom weer een verkiezing gaan houden voor de 'Dongenaar van het jaar 2012'
REACTIES VAN DE STEMMERS
Margreet-Jansen-Verbunt
"Margreet Jansen - Verbunt. zonder haar was het Time Out Fonds in het Brabantse niets."
"Ik stem op Margreet Janssen -Verbunt. Ik heb veel respect hoe zij zich inzet voor mensen met kanker voor een activiteit die het zich zelf niet kunnen veroorloven. Ook vooral haar aandacht en zorg voor deze mensen is erg liefdevol, kortom het gaat niet alleen om dat geld dat ze ophaalt en de uitstapjes maar ook heel het gebeuren eromheen om eens extra hoop aan deze mensen te geven."
"Ik ga even flink pleiten voor Margreet Jansen-Verbunt. Ook ik ben in de salon een verkooppunt voor het Time Out Fonds (sinds augustus 2010). Het is ongelofelijk wat ze allemaal doet en regelt. Alle adressen af en zorgen dat de voorraad die is geleverd overeen komt met wat er nog is en uiteraard het geld dat opgebracht is.(een flink gepuzzel soms) Margreet neemt zoveel mogelijk deel aan evenementen enz. om te kunnen verkopen. Heeft iemand een speciale wens over de grootte van bv een armband, geen probleem ze gaat erachteraan en regelt het. Door haar inzet voor het TOF zijn al veel mensen met kanker geholpen om even hulp of een verwennerij te krijgen in een akelige tijd of nog even nadat de kanker overwonnen is." Het is dus duidelijk. Margreet is voor mij de onbetwiste winnares
An van Weesenbeek
"Wij stemmen op An van wezenbeek! Een vrouw achter de schermen het hele jaar door!"
Cees Breugelmans
"Ik stem op Cees Breugelmans, ik heb van zeer nabij meegemaakt dat Cees echt alles gegeven heeft om het museum weer op de kaart te zetten. Het is meer dan verdiend."
"Voor mij ongetwijfeld Cees Breugelmans. Voor zijn bevlogen visie en inzet bij het nieuwe museum. verfrissend, dat er nog zulke mensen zijn, die er zo voor gaan."
"Hierbij wil ik nomineren voor Dongenaar van 2011: Cees Breugelmans! Cees heeft zich voor het museum De Looierij ingezet als geen ander om het museum op de kaart te zetten en te behouden voor Dongen. Natuurlijk zijn er vele vrijwilligers met hem (en ik ben er een van) die veel tijd en inzet hebben gestoken om het museum te maken tot wat het nu is. Echter, Cees heeft net die stap extra gezet en buitengewoon veel geld binnen gehaald! Hetgeen een lastige en tijdrovende klus is. Mede daardoor kunnen de vele vrijwilligers ook de komende jaren hun vrijwilligerswerk weer voortzetten. Zonder Cees zouden alle vrijwilligers een andere vrijwillige tijdsinvulling hebben moeten zoeken.
Het werk in het museum in zijn huidige vorm maakt dat vele mensen er kunnen genieten en zich kunnen ontwikkelen door het werk dat zij er doen. Voor vele Dongenaren en bezoekers van elders een plek waar zij terug kunnen kijken op het verleden, de geschiedenis en het erfgoed van Dongen. Daarna kunnen zij erover napraten met elkaar in een toegankelijke en aangename ambiance. Voor nieuwe generaties een plek om de geschiedenis en de identiteit van Dongen te ontdekken, van kunst en cultuur te genieten en bovendien als zij dat zouden willen er ook zelf een invulling aan kunnen geven. Het zij als vrijwilliger, als kunstenaar, stagiair of anderszins. Zonder de inspanningen van Cees zou het museum De Looierij in de huidige staat niet het visitekaartje en de trots van Dongen zijn. Een grote prijs waard! Chapeau voor Cees Breugelmans."
Ton Zinger
"Bij al die kandidaten is er maar een, die het mijns inziens moet zijn. Met meerderheid van stemmen TON Zinger"
"Graag breng ik mijn stem uit op Ton Zinger, een zeer betrokken vrouw bij de Dongense samenleving op allerlei gebieden. Ze is ook actief voor Werkgroep Familiezorg en verzorgt samen met enkele andere dames 8 bijeenkomsten per jaar voor familiezorgers (mantelzorgers) in Dongen."
Cees van den Nieuwenhuizen
"Cees van de Nieuwenhuizen , deze man had al jaren geleden genomineerd moeten worden"