Ruim 1500 kinderen in beweging tijdens Koningsspelen in Dongen

17 apr , 22:47 Nieuws
ks251

Vandaag deden ruim 1500 basisschoolleerlingen uit de gemeente Dongen mee aan de gezamenlijke Koningsspelen. Op zes verschillende sportlocaties in het dorp genoten kinderen van een dag vol sport, spel en plezier.

De Koningsspelen werden georganiseerd door de combinatiefunctionarissen sport van het BeweegBuro, die samen met lokale verenigingen en partners zorgden voor een soepel en feestelijk verloop van de dag.

Zeven basisscholen deden mee
Maar liefst zes sportverenigingen openden hun terrein voor de kinderen: VV Olympia (voetbal), Atledo (atletiek), BAS Dongen (tennis), DVVC (voetbal), Liberty (hockey) en HV Dongen (handbal). Naast de verenigingen droegen ook Stichting Dongense Jeugdraad, de EHBO-vereniging Dongen en Verkeerspoule Dongen bij aan een veilige en goed georganiseerde dag. Leerlingen van zeven basisscholen deden mee: De Achterberg, De Biezenkring, Het Heilig Hart, Sint- Jan, De Springplank, De Vlinderboom en De Westerkim. Wethouder Jansen (Sportbeleid): “Beweging niet alleen gezond is, het draagt ook bij aan betere concentratie en leerprestaties. Het is fantastisch om te zien hoeveel plezier kinderen op een dag als vandaag beleven. De Koningsspelen laten zien dat sporten vooral heel leuk is!”

Gezamenlijke dans
De dag begon op alle locaties met een gezamenlijke dans. De grootste opening vond plaats bij Atledo, waar ook de burgemeester, wethouders Jansen en van Eenennaam en Kim Heerkens (aanvoerder van de combinatiefunctionarissen sport) aanwezig waren. Uiteraard deden ze mee aan de openingsdans. De Koningsspelen 2025 waren een groot succes en lieten opnieuw zien hoe sport verbindt en plezier brengt.