Raad niet unaniem voor nieuwe wethouder

20 dec 2019, 8:25Nieuws
eline2
Met 7 stemmen tegen en 14 stemmen voor is PvdA-fractievoorzitter Eline van Boxtel gisteren benoemd tot wethouder van de gemeente Dongen. Ze gaat vanaf 1 januari aan de slag. Eline neemt de plaats in van Maarten Pieters, die als vervanger van Bea van Beers tijdelijk benoemd was.
Door: Bernadette Klerx
Eline van Boxtel kwam in 2010 in de gemeenteraad en vormde samen met Willem Ebbers de tweemansfractie van de PvdA. In 2014 werd ze fractievoorzitter en vormde ze samen met Maurice IJpelaar en Tonny Dijck de PvdA-fractie, terwijl Bea van Beers het wethouderschap op zich nam.
In 2018 werd Bea van Beers wederom wethouder en vormde Eline samen met Martin Montens en Tonny Dijck de PvdA-fractie. Bea van Beers liet kort na de start van haar zwangerschapsverlof begin november weten niet meer terug te keren als wethouder. De PvdA vroeg Eline om haar plaats in te nemen.
Vanaf 1 januari is Martin Montens de nieuwe fractievoorzitter van de PvdA. Maurice IJpelaar, die al eerder van 2014 tot 2018 raadslid was, keert in januari terug in de raad. Hij neemt de vrijgekomen raadszetel van Eline van Boxtel in.
loading

Loading articles...

Loading