Peeën Proosten in Plastic!

10 feb 2013, 13:28Nieuws
k860ql0n2n80q5sel9tqvnxv3 212802
Het gouden jubileum van stichting de Peeënstekers, heeft geleid tot een unieke editie van de buitengewone raodsvergadering. Burgemeester Simone Dirven - van Aalst verhoogde zaterdagmiddag 9 februari 2013 de feestvreugde in Ut Gouwe Leutpaleis door op de proppen te komen met twee bijzondere initiatieven. Het is traditie dat goedgebekte Peeën tijdens carnaval met elkaar in debat gaan tijdens de altijd drukbezochte carnavaleske raadsvergadering. Deze keer was er een extra verrassing. Gesteund door wethouders en gemeentesecretaris, diende de burgemeester een ‘burgemeestersinitiatief' in. Daarin sprak ze tot de honderden aanwezige carnavalsvierders en met name tot regerend Prins Andreo LIII (53e) en zijn Adjudant.Fijn en veilig carnaval,,Geachte voorzitter, Hoogheid: In de komende vier dagen draag ik met een gerust hart het bestuur van het Peeënrijk aan u over. De afgelopen jaren is getoond dat carnavalvierend Dongen op een verantwoorde wijze met ons dorp omgaat.Bij dit feest van lol en plezier hoort een drankje op zijn tijd. Als portefeuillehouder openbare orde en veiligheid roep ik alle Peeën en Peejerinnen op om wel op een verantwoorde wijze de nodige versnaperingen te nuttigen. Dat betekent dat ik u aanraad om met mate te drinken. Maar daarnaast is er nog niets anders waartoe ik, ondersteund door het voltallige college, een initiatief wil nemen: veilig drinken. In veel cafés wordt al getapt uit plastic glazen. Ik roep u op om tijdens de optochten zelf ook uit plastic te drinken. Plastic levert weliswaar afval op, maar voorkomt glas op straat, wanneer er onverhoopt - en dat zal gebeuren - een fles of glas sneuvelt. Een ongeluk zit in een klein hoekje, zeker als kinderen gaan graaien in de plukken confetti die op straat liggen met daarin kans op glasscherven. Ik bied u daarom de eerste Peeën Proosten in Plastic beker aan.''2000 PPP-glazenDe leden van de Raad van Elf hielpen vervolgens met het uitreiken van stapels PPP-glazen in de zaal. In totaal betrof het zo'n tweeduizend plastic glazen met daarop in oranje en groen een speciaal ontworpen logo, met bijbehorende tekst: Peeën Proosten in Plastic.WaarderingIn het gouden jubileumjaar (55 = 5x11) wilde burgemeester Simone Dirven - van Aalst graag haar waardering laten blijken voor de Peeënstekers. ,,U bent initiator, aanjager en verbindende schakel bij de viering van het carnaval in Dongen'', aldus de burgemeester. ,,Daarom heb ik als opperpee besloten in dit jubileumjaar een onderscheiding uit te reiken.'' De prins, zijn adjudant, en alle huidige en oud-leden van de Peeënstekers kregen vervolgens een speciaal ontworpen medaille opgespeld.
Het gouden jubileum van stichting de Peeënstekers, heeft geleid tot een unieke editie van de buitengewone raodsvergadering. Burgemeester Simone Dirven - van Aalst verhoogde zaterdagmiddag 9 februari 2013 de feestvreugde in Ut Gouwe Leutpaleis door op de proppen te komen met twee bijzondere initiatieven. Het is traditie dat goedgebekte Peeën tijdens carnaval met elkaar in debat gaan tijdens de altijd drukbezochte carnavaleske raadsvergadering. Deze keer was er een extra verrassing. Gesteund door wethouders en gemeentesecretaris, diende de burgemeester een ‘burgemeestersinitiatief' in. Daarin sprak ze tot de honderden aanwezige carnavalsvierders en met name tot regerend Prins Andreo LIII (53e) en zijn Adjudant.
Fijn en veilig carnaval
,,Geachte voorzitter, Hoogheid: In de komende vier dagen draag ik met een gerust hart het bestuur van het Peeënrijk aan u over. De afgelopen jaren is getoond dat carnavalvierend Dongen op een verantwoorde wijze met ons dorp omgaat.
Bij dit feest van lol en plezier hoort een drankje op zijn tijd. Als portefeuillehouder openbare orde en veiligheid roep ik alle Peeën en Peejerinnen op om wel op een verantwoorde wijze de nodige versnaperingen te nuttigen. Dat betekent dat ik u aanraad om met mate te drinken. Maar daarnaast is er nog niets anders waartoe ik, ondersteund door het voltallige college, een initiatief wil nemen: veilig drinken. In veel cafés wordt al getapt uit plastic glazen. Ik roep u op om tijdens de optochten zelf ook uit plastic te drinken. Plastic levert weliswaar afval op, maar voorkomt glas op straat, wanneer er onverhoopt - en dat zal gebeuren - een fles of glas sneuvelt. Een ongeluk zit in een klein hoekje, zeker als kinderen gaan graaien in de plukken confetti die op straat liggen met daarin kans op glasscherven. Ik bied u daarom de eerste Peeën Proosten in Plastic beker aan.''
2000 PPP-glazen
De leden van de Raad van Elf hielpen vervolgens met het uitreiken van stapels PPP-glazen in de zaal. In totaal betrof het zo'n tweeduizend plastic glazen met daarop in oranje en groen een speciaal ontworpen logo, met bijbehorende tekst: Peeën Proosten in Plastic.
Waardering
In het gouden jubileumjaar (55 = 5x11) wilde burgemeester Simone Dirven - van Aalst graag haar waardering laten blijken voor de Peeënstekers. ,,U bent initiator, aanjager en verbindende schakel bij de viering van het carnaval in Dongen'', aldus de burgemeester. ,,Daarom heb ik als opperpee besloten in dit jubileumjaar een onderscheiding uit te reiken.'' De prins, zijn adjudant, en alle huidige en oud-leden van de Peeënstekers kregen vervolgens een speciaal ontworpen medaille opgespeld.
loading

Loading articles...

Loading