's Gravenmoer, 17 november 2011 - Dura Vermeer Milieu begint maandag 21 november met het plaatsen van een zogeheten barrièrescherm ter voorbereiding op de saneringswerkzaamheden van de resterende grond- en waterverontreiniging op het voormalige Cebeco-terrein in 's Gravenmoer. Na de sanering worden hier woningen gebouwd voor de wijk Elzenweide. De eerste fase van de grondsanering is inmiddels afgerond. Op deze plek heeft Dura Vermeer Bouw Rosmalen inmiddels de eerste 22 woningen van nieuwbouwwijk Elzenweide opgeleverd. De resterende 37 woningen worden voor het einde van het jaar opgeleverd.SchermHet barrièrescherm wordt geplaatst tussen de bron en de pluim van de grondwater-verontreiniging. Dit is noodzakelijk om de grondwaterverontreiniging in het brongebied eeuwigdurend te kunnen beheersen. Het barrièrescherm wordt gevormd door een 60 cm dikke betonwand (bestaande uit een cement-bentoniet mengsel). De wand is ruim 100m lang en 37m diep.OpstelplaatsDe afgelopen dagen heeft Dura Vermeer Milieu voorbereidingen getroffen om het barrièrescherm te kunnen plaatsen. Er is een opstelplaats gecreëerd voor een menginstallatie. In deze installatie wordt het cement-bentoniet mengsel voor het scherm gemaakt. Door dit op locatie te doen, wordt de aanvoer van materieel over de weg zoveel mogelijk beperkt.
's Gravenmoer, 17 november 2011 - Dura Vermeer Milieu begint maandag 21 november met het plaatsen van een zogeheten barrièrescherm ter voorbereiding op de saneringswerkzaamheden van de resterende grond- en waterverontreiniging op het voormalige Cebeco-terrein in 's Gravenmoer. Na de sanering worden hier woningen gebouwd voor de wijk Elzenweide. De eerste fase van de grondsanering is inmiddels afgerond. Op deze plek heeft Dura Vermeer Bouw Rosmalen inmiddels de eerste 22 woningen van nieuwbouwwijk Elzenweide opgeleverd. De resterende 37 woningen worden voor het einde van het jaar opgeleverd.
Scherm
Het barrièrescherm wordt geplaatst tussen de bron en de pluim van de grondwater-verontreiniging. Dit is noodzakelijk om de grondwaterverontreiniging in het brongebied eeuwigdurend te kunnen beheersen. Het barrièrescherm wordt gevormd door een 60 cm dikke betonwand (bestaande uit een cement-bentoniet mengsel). De wand is ruim 100m lang en 37m diep.
Opstelplaats
De afgelopen dagen heeft Dura Vermeer Milieu voorbereidingen getroffen om het barrièrescherm te kunnen plaatsen. Er is een opstelplaats gecreëerd voor een menginstallatie. In deze installatie wordt het cement-bentoniet mengsel voor het scherm gemaakt. Door dit op locatie te doen, wordt de aanvoer van materieel over de weg zoveel mogelijk beperkt.