
KDe 63ste editie van de Kinderboekenweek is op 4 oktober van start gegaan en duurt t/m 15 oktober 2017. Het thema van de Kinderboekenweek van 2017 is griezelen, met als motto Gruwelijk eng!
Opening
Op Basisschool J.J. Anspach ging de kinderboekenweek al op 3 oktober van start. Presentator Bennie Bang vertelde aan de kinderen dat echt iedereen wel ergens bang voor is. Om te bewijzen dat juffen en meesters dat ook zijn, ging hij er een aantal interviewen. Juf Anneke bleek hoogtevrees te hebben, ondanks het feit dat ze soms wel erg snel op de kast zit, Aldus Bennie Bang. Ze werd ter plaatse aangemoedigd door de kinderen om een ladder te beklimmen en dat deed ze. Juf Hanneke is bang voor spinnen, juf Dineke heeft oudervrees, juf Meike is bang voor de tandarts ( dat kan je ruiken) en spuwde rotte tanden uit. Juffrouw Maud is bang voor het ziekenhuis. Conclusie…sommige dingen zijn gewoon gruwelijk eng! Met een spetterend dansoptreden werd de opening feestelijk afgelsoten.
Schrijfster Nicolle Christiaanse
Op woensdag 11 oktober bracht schrijfster Nicolle Christaanse een bezoek aan de Anspach. Christiaanse groeide op in Tilburg, waar ze de lagere school en het VWO doorliep. Zij deed vervolgens de opleiding tot drogist en natuurgeneeskundig therapeute. Omdat Christiaanse meer zag in schrijven dan in een geneeskundige praktijk ging zij daar mee verder. In 1997 verscheen een kort verhaal in de Donald Duck. Hierna publiceerde zij tien jeugdboeken bij uitgeverij Kluitman. Daarnaast schrijft Christiaanse informatieve teksten, verhalen, feuilletons en stripscenarios voor de tijdschriften Penny en Hoefslag Junior. De meeste van haar boeken gaan over paarden.
Aan groep 5 en groep 8 vertelde zij over haar werk als schrijfster en hoe een stripverhaal eigenlijk tot stand komt. Als schrijfster bedenkt zij het verhaal en alles wat daar in voorkomt, een tekenaar gaat dit uitwerken. Nicolle schrijft in het Engels want de striptekenaar woont en werkt aan de andere kant van de wereld. Na haar presentatie zette Nicole de kinderen direct aan het werk. Ze mochten een eigen strip maken en daar gingen de meeste kinderen direct enthousiast mee aan de slag!