Voluit leven met kanker. Ongeneeslijke kanker. Dat is spannend. Soms. Dat is ook leuk. Meestal. Erik Huisman (1960) leeft sinds september 2020 voluit met ongeneeslijke kanker. Over dat leven vertelt hij. En ja, dat is natuurlijk ook spannend, maar dat is vooral heel leuk.
Denk je loopblessure, heb je ineens kanker. En niet zo'n beetje ook! Uitgezaaid. Ongeneeslijk. Topfit en doodziek. Tegelijk! Dat was het scenario waarmee Erik Huisman (1960) in de herfst van 2020 te maken kreeg. En meteen kwamen de vragen. Hoe pakt dit uit? Hoe red ik me? Wat doe ik?
Inmiddels is Erik bijna vijf jaar en een omslag in zijn leven verder. Over die periode verzorgt Erik op woensdagavond 22 oktober een optimistische, inspirerende en interactieve lezing bij Poppy's, centrum voor leven met en na kanker. De behandelingen en bijwerkingen grepen weliswaar diep in, maar … hij staat! Hij leeft voluit en droomt dwars door alles heen. Werken lukte niet meer, maar om toch te kunnen bijdragen werd de oud-journalist schrijver en verteller.
Als Erik leest en vertelt, voert hij je als vanzelf mee, laverend tussen indringend en vederlicht. Zijn materiaal haalt hij vooral uit zijn drie Mallemolen-boeken, die een mix zijn van proza en poëzie. Erik vertelt en geeft ruimte om ervaringen te delen. Eriks vrouw komt ook en deelt waar mogelijk haar ervaringen. En er is een mooi verhaal bij een schaatspak en gouden EK-medaille van zoon Kay, lid van TeamNL Shorttrack.
‘Alles’ komt bij deze presentatie aan bod, zoals angst, vreugde, verdriet, moed, durf, intens plezier, machteloosheid en je leven ondanks alles richting geven. Erik ziet altijd licht, ook als er af en toe een traan in zijn ooghoek brandt.
Praktische informatie
Laat je inspireren en kom naar de lezing op woensdag 22 oktober om 19:30 uur (inloop vanaf 19:15 uur). De locatie is Poppy’s, centrum voor leven met en na kanker, in de Mathildastraat 69 in Oosterhout. Graag wel aanmelden via de website: centrumpoppys.nl/activiteiten.