
Wethouder René Jansen heeft zondag, op de Dag van de Vrijwilliger, een waardebon van € 100 uitgereikt aan Rinus Krijnen, voorzitter van museum De Looierij.
Hiermee wil de gemeente symbolisch alle vrijwilligers van de vele verenigingen, stichtingen en maatschappelijke organisaties in het zonnetje zetten. Zij hebben allemaal een waardebon van € 100 ontvangen. Daarmee kunnen zij hun vrijwilligers op een passende manier in het zonnetje zetten.
Door: Bernadette Klerx
Kanjers
Wethouder René Jansen roemde het Dongense verenigingsleven. “Dongen is een echte verenigingsgemeente. De oorsprong van ons bloeiende verenigingsleven ligt bij de broeders en zusters van Dongen. Zij hebben die vrijwilligerszaadjes geplant. Met als meest sprekende voorbeeld de Zomer- en Winterspelen. Want de Stichting Dongense Jeugdraad heeft al vele vrijwilligers en lokale bestuurders voortgebracht. Vandaag reiken we in Museum De Looierij de vrijwilligersbonnen uit aan die unieke vrijwilligers, al die kanjers die het museum zo gedreven en vol passie overeind houden.”
Dynamische omgeving
Volgens de wethouder was het museum ook een een heel toepasselijke plek om vrijwilligerswaardering uit te reiken. “We zijn hier op een prachtige authentieke locatie in het oudste deel van de kern van ons dorp. En deze toepasselijke plek is extra bijzonder. Want rondom de Kerkstraat gebeurt er veel waar vrijwilligers een belangrijke rol vervullen, zoals in de Ontmoeting, de Oude Kerk, het sportgebied in de Kanaalzone bij Bas Dongen, Liberty, Atledo, Olympia en DVVC, de Eagle Shelter, de J.J. Anspachschool, het Heuvelpark en hier in museum De Looierij. We zijn hier midden in een dynamische verenigingsomgeving waar onze vrijwilligers een cruciale rol vervullen om ervoor te zorgen dat het verenigingsleven groeit en bloeit.”
Brede steun uit gemeenteraad
Het initiatief voor deze vrijwilligerswaardering komt vanuit de gemeenteraad, en dan met name de CDA-fractie. Raadsleden Marjolijn Diepstra en Hans Verkooijen dienden een motie in om de vele Dongense vrijwilligers in het zonnetje te zetten. De motie kreeg de steun van de Volkspartij Dongen, D66 en de Dongense VVD. “Daarmee geven we aan dat ook de gemeenteraad onze vrijwilligers een warm hart toedraagt”, concludeerde wethouder Jansen.
Bonnen
In totaal hebben 250 verenigingen, stichtingen en organisaties een waardebon van 100 euro ontvangen van winkeliersvereniging Leer Dongen Kennen. De bonnen kunnen ingewisseld worden bij de Dongense winkels en horeca die meedoen aan Leer Dongen Kennen. Op deze manier ondersteunt de gemeente niet alleen de vrijwilligers, maar ook de plaatselijke ondernemers. Daarnaast organiseert de gemeente de komende maanden nog verschillende workshops en trainingen, waarmee ze alle Dongense vrijwilligers ondersteunen.