Extra voorstelling film 'Voor de meisjes' bij Cinema Dongen

31 okt , 13:40 Nieuws
vdm

Extra voorstelling in Theater Dongepark op dinsdag 4 november

Na de aankondiging van Cinema Dongen dat de populaire film en Gouden Kalf winnaar 'Voor de meisjes' op maandag 3 november vertoond gaat worden, liep het storm bij de kaartverkoop. Deze voorstelling was snel uitverkocht en vele filmliefhebbers grepen naast een kaartje. Het is Cinema Dongen echter gelukt om een extra voorstelling van deze film in te plannen en wel op dinsdagavond 4 november. Tickets zijn HIER te reserveren.

De titel van de nieuwe speelfilm van regisseur Mike van Diem, Voor de meisjes, voelt zoet aan maar is een genadeloze studie van vriendschap, ouderschap en eigenbelang en gaat gepaard met een duivels dilemma voor de betrokken ouderparen.

De film, een bewerking van de roman We doen wat we kunnen van Lykele Muus vertelt het verhaal van twee gezinnen die bevriend zijn en samen een Oostenrijks vakantiehuis hebben gekocht waar zij elk jaar gezamenlijk vakantie vieren. De idylle wordt wreed verstoord als de meisjes bij een ongeluk betrokken raken. Beiden belanden in het ziekenhuis. Een van hen raakt in een coma, de andere lijkt er genadig van af te komen. Maar dat is schijn. Opeens blijkt dat ook zij in levensgevaar is vanwege een hartprobleem. Haar enige redding is een transplantatie waarvoorbhaar vriendin de beste orgaandonor blijkt te zijn. Deze helse mogelijkheid plaatst de beide ouderparen voor een duivels dilemma. Het zet hun toch al wankele verstandhouding op springen.

Er wordt in de film voortreffelijk geacteerd. Thekla Reuten vecht als een leeuwin voor het leven van haar dochter, Fedja van Huêt blijkt een slappe overspelige lapzwans te zijn, Noortje Herlaar, de andere moeder, ontploft onder de toenemende druk en haar echtgenoot, Valentijn Dhaenens, is een autistische man met een minderwaardigheidscomplex die zich niet serieus genomen voelt.

Van Diem, die meestal boeken verfilmt en naar zijn hand zet, heeft met 'Voor de meisjes' zijn beste regieprestatie geleverd. Hij toont aan hoe dun het laagje beschaving kan zijn als mensen voor hun bestaan moeten vechten. En als je eigen kinderen erbij betrokken zijn gaan de handschoenen helemaal uit.

Aanvang voorstelling 20.00 uur, zaal open vanaf 19.30 uur. Tickets € 8,00 te koop online of bij de kassa (uitsluitend pinnen) . Volg ons programma: www.cinemadongen.nl