Eerste warme dag van het jaar komt eraan

27 mrt 2017, 19:14Nieuws
zonnebloem
CC0/Public Domain
Liefhebbers van warm weer hebben er even op moeten wachten, maar dinsdag wordt een warme dag met plaatselijk 20 graden en zonnige perioden. Woensdag is het minder warm met wolkenvelden en kans op een spatje, maar donderdag wordt het op grote schaal 19 tot 21 graden. In het zuiden kan het plaatselijk 22 of 23 graden worden. In het noordwestelijk kustgebied blijft de temperatuur met 16 graden wat achter. Het zeer zachte weer is van korte duur, want in het weekend wordt het 11 tot 16 graden en is er kans op buien.
Eerste warme dag
Dinsdag is de wind zuidwestelijk en nog warmer dan vandaag. Er zijn zonnige perioden en met plaatselijk 20 graden in het zuidoosten kan het de eerste regionale warme dag worden. In de Randstad is het 16 tot 18 graden. De vorige keer dat het ergens in Nederland 20 graden of warmer werd was 16 oktober vorig jaar.
Woensdag is het bewolkt en staat er ook iets meer wind, waardoor de temperatuur een graadje lager uitvalt. Plaatselijk kan een beetje regen vallen. Maar donderdag wordt een warme dag met op grote schaal 20-21 graden. In het noordwesten liggen de maxima met 16 tot 19 graden iets lager en in het zuidoosten kan het 22-23 graden worden.
Vanaf vrijdag kunnen we enkele buien verwachten. De temperatuur daalt in het weekend naar 12 tot 15 graden. Mogelijk volgt na het weekend opnieuw een serie droge dagen.
IJskoud zeewater
Wie van plan is om lekker te gaan pootjebaden op het strand komt bedrogen uit. Het zeewater is slechts 8 graden en voor het gevoel ijskoud. Het water in de grote rivier is een graad of 10. Het warme weer is natuurlijk uitstekend om te wandelen of om lekker op het terras te zitten.
bron: weeronline
loading

Loading articles...

Loading