Dongense brandweermannen trotseren 4250 treden voor KiKa in Zwitserland

11 mei , 11:45Nieuws
brandweer1
Drie collega’s van de Dongense brandweer hebben afgelopen weekend een indrukwekkende sportieve prestatie geleverd in Zwitserland. Dennis Snoeren, Alex Kamp en Stijn Beerens namen op 9 mei deel aan de loodzware “Stairway to Heaven Firefighters Challenge”, een extreme klim waarbij deelnemers in volledige brandweeruitrusting duizenden treden moeten bedwingen voor het goede doel KiKa.
De uitdaging vond plaats in de Zwitserse bergen en deed zijn naam eer aan. De drie brandweermannen moesten maar liefst 4250 treden beklimmen over een steil parcours omhoog de berg op. Dat deden zij niet in sportkleding, maar volledig uitgerust zoals zij ook tijdens een inzet werken: in bluspak, met helm, brandweerlaarzen én ademlucht op de rug. Alles bij elkaar goed voor een extra gewicht van bijna 25 kilo.
brandweer3
Alleen al het idee bezorgt veel mensen waarschijnlijk al vermoeide benen, maar de Dongense collega’s gingen de uitdaging vol overtuiging aan. En met succes. Binnen 1 uur en 55 minuten bereikten zij de finish, ruim binnen de grens van twee uur die door veel deelnemers als een magische limiet wordt gezien. Een prestatie van formaat, zeker gezien de zware omstandigheden en de fysieke belasting die zo’n klim met zich meebrengt.
Toch draaide het voor Dennis, Alex en Stijn niet alleen om het sportieve aspect. De deelname stond volledig in het teken van KiKa, de stichting die zich inzet voor onderzoek naar kinderkanker. Met hun deelname wilden de drie brandweermannen aandacht vragen voor het goede doel én zoveel mogelijk geld inzamelen.
Dat lukte uitstekend. In de maanden voorafgaand aan de challenge werd volop actie gevoerd om donaties op te halen. De drie brandweermannen trainden intensief om zich voor te bereiden op de extreme klim, maar besteedden tegelijkertijd ook veel aandacht aan publiciteit rondom hun actie. Regelmatig haalden zij de media om hun verhaal te vertellen en mensen op te roepen KiKa te steunen.
Die voorbereiding was niet mals. Maandenlang werd er hard getraind om de conditie en kracht op het vereiste niveau te krijgen. Traplopen, krachttraining en duurtraining maakten onderdeel uit van het traject richting Zwitserland. Want een klim van 4250 treden in volledige uitrusting vraagt niet alleen doorzettingsvermogen, maar ook een enorme fysieke voorbereiding.
Ook achter de schermen kregen de drie deelnemers volop steun. Oud-brandweerman Wim Snoeren reed het drietal persoonlijk naar Zwitserland, zodat zij zich onderweg volledig konden richten op hun voorbereiding en rust. Een gebaar dat door de deelnemers enorm werd gewaardeerd en dat nog eens onderstreept hoe sterk de onderlinge band binnen de brandweer is.
brandweer2
Na de zware inspanning in Zwitserland wachtte zondagmiddag 10 mei opnieuw een bijzonder moment. Bij terugkomst in Dongen werden Dennis, Alex en Stijn op de brandweerkazerne verrast door collega’s die hen feestelijk wilden ontvangen en feliciteren met hun prestatie. Daar werden de drie sportieve brandweermannen onthaald als ware helden.
Onder het genot van een hapje en een drankje werden de eerste verhalen gedeeld. Over de zware klim, de laatste loodjes richting de top, de sfeer tijdens het evenement en natuurlijk de voldoening die het gaf om samen deze uitdaging te volbrengen. Want hoewel de tocht individueel al zwaar genoeg is, speelde teamwork ook hier een belangrijke rol. Elkaar motiveren, ondersteunen en samen blijven doorgaan bleek onderweg minstens zo belangrijk als fysieke kracht.
Binnen Brandweer Dongen wordt dan ook met trots teruggekeken op het avontuur. Niet alleen vanwege de indrukwekkende sportieve prestatie, maar zeker ook vanwege het mooie bedrag dat voor KiKa is opgehaald. 
De Stairway to Heaven Challenge liet bovendien zien waar de brandweer voor staat: doorzettingsvermogen, teamwork en maatschappelijke betrokkenheid. Eigenschappen die normaal gesproken tijdens inzetten zichtbaar worden, maar nu op een heel andere manier naar voren kwamen.
Voor Dennis Snoeren, Alex Kamp en Stijn Beerens zal deze uitdaging ongetwijfeld nog lang bijblijven. Niet alleen vanwege de spierpijn of de duizenden treden, maar vooral vanwege de gezamenlijke ervaring, de steun vanuit Dongen en het besef dat zij met hun actie iets moois hebben kunnen betekenen voor KiKa.
Brandweer Dongen kan trots zijn op drie collega’s die letterlijk en figuurlijk tot grote hoogte zijn gestegen.
loading

Loading articles...

Loading