Dongens ‘Team Jo’ houdt spinningmarathon voor strijd tegen ALS

01 mrt , 2:50Nieuws
qrals2
Wat doe je als familieleden of vrienden getroffen worden door de dodelijke spierziekte ALS? Dan ga ja alles op alles zetten om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor onderzoek en verbetering van de kwaliteit van leven.
En die uitdaging pakt het Dongense ‘Team Jo’ met beide handen aan. Daarom organiseren ze als eerste stap op zaterdag 28 maart een spinningmarathon, in samenwerking met Arendse Health Club. Op 18 juni gaat ‘Team Jo’ dan samen met vele honderden Nederlanders de Mont Ventoux op bij de ‘Tour du ALS’.
Saamhorigheid
De Tour du ALS wordt dit jaar voor de 14e keer gehouden. Honderden fietsers, wandelaars en hardlopers gaan dan de Mont Ventoux, ook wel bekend als de kale berg, op om geld in te zamelen voor onderzoek naar ALS. Grootste uitdaging is om de berg zoveel mogelijk keer te beklimmen, op de fiets of lopend. Onder het motto “Samen trappen we ALS de wereld uit” wordt het weer een ongekend indrukwekkend spektakel, waarbij sportieve uitdaging maar vooral ook saamhorigheid centraal staan.
Kans op doorbraak
‘Team Jo’ is vernoemd naar de moeder van een aantal leden die getroffen is door deze ziekte. De opbrengst van de spinningmarathon gaat naar de Stichting ALS. Want alleen wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaak en behandeling van ALS kan deze ziekte uit de wereld helpen. Stichting ALS Nederland financiert dat wetenschappelijk onderzoek en (onderzoeks-)projecten die voor een betere kwaliteit van zorg en leven kunnen zorgen. “Door recente technologische ontwikkelingen is de kans op een doorbraak groter dan ooit. Nu is het tijd om door te pakken en onderzoek op te schalen”, laat de stichting op haar website weten.
Steun ‘Team Jo’
Een heel goede reden dus om de sportieve uitdaging van ‘Team Jo’ niet te missen. Tijdens de marathon kun je lekker je energie kwijt en je steunt ook nog eens onderzoek naar en behandeling van ALS. Een win-winsituatie dus. De spinningmarathon wordt begeleid door Zoë van den Broek. Iedereen is welkom, alleen of samen met een team.
Datum: zaterdag 28 maart 2026, van 9.00 tot 13.00 uur bij Arendse Health Club, Doelstraat, Dongen. Aanmelden kan eenvoudig via de eigen website van ‘Team Jo’: www.dongentegenals.nl
1. Kies een tijdslot.
2. Neem sportkleding en een handdoek mee.
3. Zorg dat je op tijd aanwezig bent!
Samen trappen voor het goede doel
Wacht niet te lang met inschrijven want het aantal plaatsen is beperkt. Trommel je vrienden, collega’s, sportmaatjes of familie op en kom samen trappen voor het goede doel en steun ‘Team Jo’, Dongen tegen ALS.
Voor wie niet in de gelegenheid is om deel te nemen aan de spinningmarathon, maar ‘Team Jo’ en de stichting tegen ALS graag wil ondersteunen, kan een donatie doen via deze link of onderstaande QR-code.
qrals
loading

Loading articles...

Loading