Dongen-Vaart, 9 november 2010 - Op de Basisschool St. Agnes zijn leerlingen en leerkrachten fanatiek aan de slag gegaan met de actie Schoenmaatjes. Zij vullen schoenendozen met schoolspullen en cadeautjes voor kinderen in arme landen.
Dongen-Vaart, 9 november 2010 - Op de Basisschool St. Agnes zijn leerlingen en leerkrachten fanatiek aan de slag gegaan met de actie Schoenmaatjes. Zij vullen schoenendozen met schoolspullen en cadeautjes voor kinderen in arme landen.
Alle leerlingen hebben een folder ontvangen waarmee ze kunnen meedoen aan de actie,maar het is ook mogelijk om per gezin één schoenendoos te versieren.
" De kinderen hebben een filmpje gezien over de uitreiking van de schoendozen tijdens een vorige actie en werden hierdoor erg enthousiast", vertelt leerkracht Rachelle Colman.
In de school klinkt geregeld ‘het schoenendozenlied' en de stapel met versierde dozen in de gang wordt steeds groter. Schoenmaatjes is de najaarsactie van ontwikkelingsorganisatie Edukans, waarbij kinderen in Nederland een schoenendoos vullen met schoolspullen, toiletartikelen en speelgoed voor kinderen in arme landen. De afgelopen jaren zijn 2 miljoen kinderen verrast met een prachtig cadeau. Op 20 november worden de schoenendozen van Basisschool St. Agnes naar het inzamel-punt in Eindhoven gebracht. Vanaf het inzamelpunt gaan de dozen weer verder op reis. De leerlingen kunnen hun schoenendoos volgen door een streepjescode in te vullen op een website. De dozen worden na een lange reis uitgedeeld in landen als Oeganda, Ethiopië, Malawi en Irak. Veel kinderen daar leven in moeilijke omstandigheden. Een schoenendoos is voor hen een cadeau om nooit te vergeten. Meer informatie over de actie is te vinden op www.sintagnes.nl en www.edukans.nl