Aanstaande zondag wordt het vierde en laatste concert gegeven in de serie ‘Zomerconcerten Dongen’. Na het sfeervolle Tilburg Byzantijns Koor, na het orgelconcert van Ruud Huybregts en sopraan Sonja v.d. Dries, na het gezellige en sfeervolle ‘tuinconcert’ volgt dan nu de grote Finale. Zondag 7 september, aanvang 15:00u, gratis entree
Festivalkoor & orkest
De organisatie ‘Stchting Girami’ heeft een mooi festivalkoor opgetuigd van ruim dertig zangeressen en zangers met uiteenlopende leeftijden. Ze worden door een mooi ensemble van fluit, hobo, klarinet, cello, contrabas, piano, pauken en harmonium begeleidt. En dat alles natuurlijk onder de inspirerende leiding van Rick Muselaers.
Indrukwekkend programma
Het programma dat de bezoeker voorgeschoteld krijgt is ook tamelijk ambitieus. Twee werken vormen de hoofdmoot qua lengte: het ‘Credo’ uit de Caeciliamis van Ch. Gounod en de ‘Nocturne’ van Fr. Bullens.
De ‘Nocturne’ op tekst van oud-huisarts Paul v. Dijck is een gelegenheidswerk en speciaal gecomponeerd voor het 25-jarig bestaan van ‘Het Muziekinstituut Dongen, Gilze & Rijen’ in 1993. Verder wordt een nieuw werk van R. Muselaers ten doop gehouden: een Paashymne voor sopraan-solo, koor en ensemble; wordt ook het wondermooie ‘Verleih’ uns Frieden’ van F. Mendelssohn-Bartholdy gezongen, evenals het motet ‘Quae est ista’ met tenor-solo van C. Franck.
Afsluiten zullen we wel met de plaatselijke Brabantse volkshymne, wederom van Fr. Bullens: ‘Op weg naar Brabant’ waarvan we hopen iedereen het refrein durft mee te zingen (“en nergens ligt de glimlach zo gereed als waar de wereld land van Brabant heet”).
Het belooft een grandioze Finale te worden in deze succesvolle concertserie onder de koepel van de St. Laurentiuskerk. Ondertussen zullen de vaste bezoekers van de serie na het concert onmiddellijk naar het terras van de Pastorie verhuizen, want de zogenaamde ‘nazit’ is ondertussen wel wijd en zijd beroemd. Lekkere frisse bieren, wijn en non-alcoholica zijn dan in het ‘Pastorie-café’ te verkrijgen.
Zondagmiddag 7 september,
15.00 uur. St. Laurentiuskerk (koepelkerk) in Dongen. Gratis toegang (vrije gave bij collecte)