Uitnodiging voor alle kunst- en cultuuraanbieders in Dongen
Graag nodigen we je van harte uit voor een inspirerende en praktische bijeenkomst op donderdag 5 juni a.s. van 19.00 – 22.00 uur in Cultuurhuis De Cammeleur te Dongen.
Wat kun je verwachten?
We starten de avond met een korte terugblik en update: waar staan we nu met het Cultuurhuis en welke mooie stappen zijn er al gezet? Maar we kijken natuurlijk ook vooruit. Vanuit het Cultuurhuis willen we nog meer ruimte bieden aan initiatieven die in Dongen ontstaan. Heb je een idee voor een cultureel project, maar weet je nog niet goed waar te beginnen? Tijdens deze bijeenkomst krijg je praktische handvatten om jouw plan vorm te geven én leer je hoe je dit kunt vertalen naar een concreet projectplan met bijbehorende financiering. We brengen mensen samen, zodat we elkaar kunnen versterken. Want cultuur maak je niet alleen — dat doen we samen!
Financiële ondersteuning
Gastspreker Werner van Weesenbeek van stichting OCD geeft een korte presentatie. Het Ontwikkel Centrum Dongen (OCD) biedt namelijk financiële ondersteuning aan initiatieven met een educatieve, culturele of sociaal-maatschappelijke insteek binnen de gemeente Dongen. Tijdens de bijeenkomst hoor je welke voorwaarden gelden en hoe je zelf een aanvraag kunt indienen.
‘Wijzer werven’
Aansluitend neemt Jan Baanstra van Kunstloc Brabant je mee in de sessie ‘Wijzer werven’. Hierin werk je aan de eerste contouren van een projectplan en een eenvoudige begroting. Je krijgt praktische tips over hoe je helder formuleert wat je wilt doen, voor wie je het organiseert en hoe je de financiering kunt rondkrijgen. Een waardevolle sessie voor wie plannen heeft en wil onderzoeken hoe je deze ook financieel mogelijk maakt. De avond eindigt met het delen van de eerste ideeën en gerichte adviezen over fondsen en subsidies.
Aanmelden
De bijeenkomst is gratis. Aanmelden kan tot uiterlijk 29 mei a.s. via Sabine van der Veeken (programmacoördinator Cursushuis – Cultuurhuis De Cammeleur) via sabinevdveeken@het- kunstpodium.nl. Geef ook aan of je wilt deelnemen aan de sessie ‘Wijzer werven’. Er is namelijk een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, dus wees er snel bij!
Wij zorgen voor een inspirerend programma met een hapje en een drankje. We hopen je daar te ontmoeten om zo samen cultuur in Dongen verder vorm te geven. Cultuurhuis De Cammeleur is een samenwerkingsprogramma van Het KunstPodium, Theek 5 en DonckHuys.