Lezing: Etsen leren voelen en bekijken samen met Han van Hagen

04 jun 2010, 15:34 • Agenda
ipcon3
Op de 10e verjaardag van het museum, op woensdag 16 juni 2000 opende het Dongha museum voor het eerst zijn deuren, organiseert het museum een lezing.Een mooie gelegenheid om Van Hagen te ontmoeten en van hem te leren voelen en te leren kijken. Er zijn er niet zoveel, etsers die iets toevoegen aan de kunst. Kunstenaars dus die niet alleen de techniek beheersen van het krassen op een plaat koper, maar die de derde dimensie beheersen: zij die diepte kunnen geven aan de prent. Waardoor de beleving van de kijker vanzelf het stadium van emotie bereikt.Han van Hagen is één van die kunstenaars die het heeft. Een etser die zijn sporen voorgoed nalaat. Wiens werk nu al aangekocht wordt door het Rijksmuseum! Zijn werk is tot en met 18 juli te zien in het Donghamuseum in Dongen (geopend: woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 en op afspraak). Van Hagen zal vertellen over zijn inspiratie en zijn passie voor kunst en de relatie die hij heeft met ruïnes. Na een eerste kennismaking met Dongen en na confrontatie met de ruïne maakte hij daar een fraaie ets van. "Toen ik deze kerk zag, schoven alle etsen die ik nog in mijn hoofd had een plaatsje naar achteren". Wedden dat de betovering overslaat naar de bezoeker die ervoor openstaat?Na de lezing kunt u samen met Han naar de tentoonstelling "In het voetspoor van Oude Meesters", waar hij de kijker verder op weg helpt met het kunnen lezen van de prachtige etsen. Ook de etsen die geleend zijn van het Rijksprentenkabinet in Amsterdam.
Op de 10e verjaardag van het museum, op woensdag 16 juni 2000 opende het Dongha museum voor het eerst zijn deuren, organiseert het museum een lezing.
Een mooie gelegenheid om Van Hagen te ontmoeten en van hem te leren voelen en te leren kijken. Er zijn er niet zoveel, etsers die iets toevoegen aan de kunst. Kunstenaars dus die niet alleen de techniek beheersen van het krassen op een plaat koper, maar die de derde dimensie beheersen: zij die diepte kunnen geven aan de prent. Waardoor de beleving van de kijker vanzelf het stadium van emotie bereikt.
Han van Hagen is één van die kunstenaars die het heeft. Een etser die zijn sporen voorgoed nalaat. Wiens werk nu al aangekocht wordt door het Rijksmuseum! Zijn werk is tot en met 18 juli te zien in het Donghamuseum in Dongen (geopend: woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 en op afspraak). Van Hagen zal vertellen over zijn inspiratie en zijn passie voor kunst en de relatie die hij heeft met ruïnes. Na een eerste kennismaking met Dongen en na confrontatie met de ruïne maakte hij daar een fraaie ets van. "Toen ik deze kerk zag, schoven alle etsen die ik nog in mijn hoofd had een plaatsje naar achteren". Wedden dat de betovering overslaat naar de bezoeker die ervoor openstaat?
Na de lezing kunt u samen met Han naar de tentoonstelling "In het voetspoor van Oude Meesters", waar hij de kijker verder op weg helpt met het kunnen lezen van de prachtige etsen. Ook de etsen die geleend zijn van het Rijksprentenkabinet in Amsterdam.
loading

Loading articles...

Loading