"D'n Ham Vandaag": CDA verzoekt om andere behandelingswijze begroting 2012

22 sep 2011, 23:46Nieuws
ipcon3
In de politieke rubriek "D'n Ham Vandaag" vindt u naast gebeurtenissen in de actuele politiek ook met regelmaat ingezonden artikelen van politieke partijen die hun visie met de bezoekers van dongen.nieuws.nl willen delen. Mocht u als bezoeker van dongen.nieuws.nl ook willen reageren op zaken die spelen in de Dongense politiek, dan kunt u uw reactie ter plaatsing in deze rubriek sturen naar [email protected]
In de politieke rubriek "D'n Ham Vandaag" vindt u naast gebeurtenissen in de actuele politiek ook met regelmaat ingezonden artikelen van politieke partijen die hun visie met de bezoekers van dongen.nieuws.nl willen delen. Mocht u als bezoeker van dongen.nieuws.nl ook willen reageren op zaken die spelen in de Dongense politiek, dan kunt u uw reactie ter plaatsing in deze rubriek sturen naar [email protected]
Ingezonden 22 september 2011

CDA verzoekt om andere behandelingswijze begroting 2012
In de raadsvergadering van 7 juli, waarin de bestuursrapportage 2011 is behandeld heeft de CDA-fractie in de gemeenteraad voorgesteld om een andere behandelingswijze van de komende begroting 2012 te volgen. In het kielzog van Prinsjesdag, de bezuinigingen die op ons afkomen, die ongetwijfeld haar weerslag zal krijgen in de Dongense begroting, vindt de CDA-fractie het meer dan wenselijk om de begroting voor 2012 niet op één dag te behandelen zoals voorgaande jaren gebruikelijk was.
Vanuit het CDA zal André Vonk de fractievoorzitters van de andere fracties het voorstel doen om de begroting 2012 eerst opiniërend te behandelen en 1 of 2 weken later in de geplande besluitvormende raadsvergadering over de begroting te besluiten.
Door opinievorming en besluitvorming uit elkaar te trekken kun je met de fractieleden de opinie van de andere partijen beoordelen, bespreken met de achterban en overleggen met maatschappelijke organisaties. Tevens wordt het college de mogelijkheid geboden om andere zienswijzen door te rekenen en te oordelen wat de effecten zijn. Alle raads-fracties hebben op deze wijze meer tijd om weloverwogen moties en/of amendementen in te dienen en, indien nodig, steun te vinden bij elkaar.
Uw reactie over de uitgangspunten nieuw subsidiebeleid 2013-2016
Deze week is het concept uitgangspunten nieuw subsidiebeleid verspreid onder de subsidieontvangers met de mogelijkheid om daar een reactie op te geven. Op 28 september 2011 vindt er een fractiespecialistenbijeenkomst plaats waarin de specialisten hun bevindingen kenbaar kunnen maken over deze uitgangpunten.
Aan de hand van alle opmerkingen, zowel die van de subsidieontvangers als van de fractiespecialisten wordt een definitief voorstel door het college vastgesteld dat in de gemeenteraad behandeld wordt en tot een besluit moet leiden. We nodigen alle maatschappelijke organisaties en burgers uit om hun mening te geven over dit toekomstig subsidiebeleid en later in het jaar over de begroting van 2012.
We verwelkomen u graag tijdens de fractievergaderingen op maandagavond in één van de fractiekamers van het gemeentehuis. U kunt uw komst van te voren kenbaar maken bij de fractie via e-mail, [email protected] of per telefoon, 319611. U bent van harte welkom.
André Vonk
Fractievoorzitter CDA Dongen-‘s Gravenmoer
loading

Loading