Gentlemen of Dongen 2022 afgelast maar volgend jaar groter terug!

Foto:

Al enige maanden is het team van de Gentlemen of Dongen bezig met de voorbereidingen van hun 6 de editie. Waar de hoop volledig gevestigd was op de vaccinatie campagne
en de daarmee samenhangende versoepelingen, is er nu alleen nog een blik op de toekomst.

De organisatie heeft, in lijn met de berichtgeving van Stichting de Peeënstekers, besloten hun editie van 2022 af te gelasten. Hiermee gaat het carnavalsfeest voor de jeugd van de Gentlemen voor het tweede jaar op rij niet door. “Sommige Dongenaren zullen denken dat het nu wel erg vroeg is om zo een drastisch besluit te nemen. Wie weet wat er de komende weken nog gaat veranderen”, vertelt Jesse Verbunt namens de Gentlemen, “maar de financiële risico’s voor ons als kleine organisatie worden simpel weg te groot. We zien in deze tijd de sponsorbereidheid (logischerwijs) teruglopen. De kosten voor veel producten en diensten worden hoger en we moeten ons maar afvragen hoeveel procent van onze bezoekers (voornamelijk tussen de 11 en de 15 jaar oud) óf gevaccineerd zijn óf dat we het elke dag testen voor toegang er voor over hebben. De onzekerheid is simpelweg te groot.”

Ruud Vonk vult aan: “Daarbij moeten we ons ook afvragen of we 200 jongeren wel zo dicht op elkaar willen hebben, als het al zou mogen. We willen het niet op ons geweten hebben dat er zo veel van onze bezoekers ziek kunnen worden. Wij vinden het niet verantwoord, voor de bezoekers, onze vrijwilligers, crew, de artiesten en ons team.”

De organisatie kijkt watertandend uit naar 2023, wanneer het hopelijk allemaal wel gaat lukken. De plannen zijn er, de start is gemaakt en het hele 12 koppige team van de Gentlemen wil er voor gaan! Zouden ze na twee jaar dan toch weer open kunnen? “Aan onze achterban van sponsoren zal het niet liggen”, vertelt Mike de Ruijsscher. “Bij het zoeken naar sponsoren hebben we natuurlijk duidelijk aangegeven wat de onzekerheden waren. Het was fantastisch om te zien dat het merendeel van de sponsoren hun bijdrage omzet naar een gift! Hiermee kunnen we dit jaar een groot deel van onze overhead kosten betalen en een buffertje opbouwen voor 2023. Want wie weet wat dat jaar gaat brengen”.

De Gentlemen kan niet zonder hun sponsoren. Naast dat zij dankbaar zijn voor de subsidie zie zij elk jaar nog mogen ontvangen van de Gemeente Dongen en de nauwe samenwerking met Horeca Dongen, willen zij dit jaar in het bijzonder bedanken (in willekeurige volgorde):

 • DA Ingrid
 • Smitsound
 • 995 Entertainment
 • Bakkerij van Beijnen
 • Rollé Car Electronics
 • Dongen.nieuws.nl
 • Slaapcomfort Het Zuiden
 • Autobedrijf Verharen en Wijnen
 • Visspeciaalzaak Pieter Pooyé
 • Onze Buurt Bakkerij
 • Beycan Kledingreparatie
 • Van Loon Dongen
 • CoCo
 • Lozon
 • Woonloods
 • Devoted Designs
 • IWAD Internet Diensten
 • Domino’s Pizza Dongen
 • TSN Rema Tip Top
 • Vijfhuizen VOF

Blijf op de hoogte van de Gentlemen of Dongen via hun social media kanalen of de website.

Reacties

Cookieinstellingen