Instaprondleiding ‘Werken in de leerindustrie’

Foto:

De Maand van de Geschiedenis is het grootste geschiedenisevenement van Nederland. Honderden musea en andere culturele organisaties organiseren tijdens deze maand talloze uiteenlopende activiteiten.

Ook Museum De Looierij besteedt hier aandacht aan. Dit jaar is het thema ‘Aan het werk.’ Tijdens de instaprondleiding op zondag 24 oktober om 14.00 uur krijgt u in Museum De Looierij te horen en te zien hoe het was om te werken in de leerindustrie in Dongen. De leerindustrie was jarenlang veruit de grootste werkgever in ons dorp. Dit herkende je bijvoorbeeld aan de kenmerkende geur die je in Dongen rook. Maar hoe waren de werkomstandigheden in de looierijen en schoenmakerijen en wat voor impact had de leerindustrie voor het sociale leven in ons dorp?

De instaprondleiding is gratis op vertoon van een geldig entreebewijs van de Looierij. De rondleiding duurt ongeveer 1 uur.

DE LOOIERIJ
Kerkstaat 33 5101 BB
Dongen – 0162-387194
[email protected]

Reacties