De Tilburgse politie zag de afgelopen dagen drie zaken voorbij komen, waarbij senioren (bijna) slachtoffer werden van een gehaaide babbeltruc. De nog onbekende daders probeerden vertrouwen te winnen door zich voor te doen als politieagenten. Hoewel ze geen politie-uniform droegen, lieten ze wel snel een soort legitimatiebewijs zien.
Op 15 juni jl. kwamen rond het middaguur twee onbekende mannen aan de deur bij een 82-jarige vrouw in Moergestel. Ze wisten met een smoes haar huis binnen te komen, door te zeggen dat ze van de politie waren. De mannen waren in burger en zwaaiden met een legitimatiebewijs. Dat ging zo snel, dat de vrouw niet kon zien of het om een echt legitimatiebewijs ging. Het duo vertrok zonder buit in een donkerkleurige auto.
Sieraden
Een soortgelijk gebeurtenis vond diezelfde dag plaats rond 13.30 uur aan de Ringbaan West in Tilburg. Twee mannen, keurig in pak, die na aanbellen een politiepasje lieten zien. De 79-jarige vrouw liet het tweetal binnen. Met een smoes wisten de daders haar gouden sieraden buit te maken.
Nepagenten
Op dinsdag 16 juni 2015 stonden twee onbekende mannen voor de voordeur van een 81-jarige man in Hilvarenbeek. Ook hier wisten ze zich naar binnen te praten. In het bezoek vroegen de nepagenten naar de waardevolle spullen en evt. spaargeld. Omdat ze niet verder dan de hal zijn geweest, is hier niets buitgemaakt.
Voorkom dat u slachtoffer wordt
Helaas heeft niet iedereen die bij u aanbelt, goede bedoelingen. U kunt zelf maatregelen nemen om te voorkomen dat u slachtoffer wordt van dieven en oplichters. Daarvoor geven we de navolgende tips:
Voor vragen en advies kunt u terecht bij uw wijkagent.