Petitie voor B & W en gemeenteraad: ‘Geen circus met wilde dieren meer in Dongen’

Dongen, 12 oktober 2012 – “Ja maar het is zo’n traditie, een circus met wilde dieren. Dat was een opmerking die we kregen. Maar ik vraag u: laten we dan in Dongen m.i.v. 2013 samen eens een nieuwe traditie maken!” aldus Hilde Groenendaal donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering richting Burgemeester, wethouders en raad. “Ik vraag u, als bestuurders van ons dorp, of u in het vervolg nee zegt tegen circussen met wilde dieren die hier een vergunning aanvragen en ja zegt tegen circussen zonder wilde dieren. Dat u laat zien dat Dierenwelzijn hoog in het vaandel staat in Dongen.”

Dongen, 12 oktober 2012 – “Ja maar het is zo’n traditie, een circus met wilde dieren. Dat was een opmerking die we kregen. Maar ik vraag u: laten we dan in Dongen m.i.v. 2013 samen eens een nieuwe traditie maken!” aldus Hilde Groenendaal donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering richting Burgemeester, wethouders en raad. “Ik vraag u, als bestuurders van ons dorp, of u in het vervolg nee zegt tegen circussen met wilde dieren die hier een vergunning aanvragen en ja zegt tegen circussen zonder wilde dieren. Dat u laat zien dat Dierenwelzijn hoog in het vaandel staat in Dongen.”

 

 

Om haar betoog kracht bij te zetten werd Groenendaal omringd door enkele medestanders die protestborden toonden en een meisje op de publieke tribune dat gedurende het betoog fier haar zelfgemaakte protesttekening omhooghield. Groendendaal vervolgde: “In Dongen doen we het samen! In Dongen doen we het bewust! In Dongen doen we het anders! Laten we het in Dongen samen bewust anders doen!.” Een vertegenwoordiger van ‘wilde dieren de tent uit’, een vereniging van nationale en internationale dierenwelzijnsorganisaties tegen het gebruik van wilde dieren in circussen, onderstreepte de actie met meer achtergrondinformatie en een aanbod aan  de lokale politici om gebruik te maken van de kennis en expertise van deze organisatie.

 

Daarna overhandigde Hilde Groenendaal een petitie aan burgemeester Simone Dirven-van Aalst met zo’n 200 handtekeningen die Groenendaal, samen met de andere leden van de initiatiefgroep, in Dongen verzamelde. De groep kreeg van de burgemeester de belofte dat het College van B & W een en ander gaat bespreken om daarna met een standpunt te komen wat aan de gemeenteraad voorgelegd wordt ter beoordeling.